У Німеччині визначилися, чи будуть примусово повертати чоловіків до України

Щоб чоловіки стали на захист України

Німецький федеральний уряд не може змусити українських чоловіків, які перебувають в Німеччині, повернутись додому, щоб стати на захист країни. Про це заявив міністр юстиції в німецькому уряді Марко Бушман в інтерв’ю Welt.

«Я розумію прагнення українського уряду призвати українських чоловіків за кордоном на військову службу. Виклик законний. Але ми не зможемо змусити нікого в Німеччині служити за кордоном», – заявив Бушман.

Він прокоментував і можливість відновлення обов’язкової військової служби для німців, зазначивши скептичне ставлення щодо цього питання.

«З конституційної точки зору існує проблема рівності. Зараз ніхто не припускає, що всі придатні до військової служби чоловіки в цьому році будуть призвані. У Міноборони, мабуть, думають про модифікований призов… Я також проти обов’язкової військової служби з іншої причини: якби ми її відновили і призвали сотні тисяч молодих людей заради справедливості, то ми б усунули їх з ринку праці. Дефіцит робочої сили вже є гальмівним фактором економіки», – додав він.

Бушман наголосив, що Німеччина продовжить підтримувати Україну фінансово. Заздалегідь призупинити «боргове гальмо» неможливо, але якщо ситуація зміниться, то доведеться ухвалювати нові рішення. Варто зазначити, що «боргове гальмо» використовує уряд Німеччини, воно обмежує структурний дефіцит бюджету.

Читайте також: у столиці СБУ затримала власника агрохолдингу, який постачав продукти окупаційній армії рф

У Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч українців призовного віку. З початку повномасштабного вторгнення в країну ЄС приїхали майже 222 тис українських чоловіків віком від 18 до 60 років.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також