У Німеччині вперше дозволили екстрадицію українця, який не захотів служити в ЗСУ
Судді обґрунтували свою позицію тим, що відмова від військової служби з міркувань совісті не є перешкодою для екстрадиції
Федеральний верховний суд Німеччини вперше схвалив екстрадицію громадянина України, який намагався уникнути її, обгрунтовуючи небажанням служити у Збройних Силах через особисті переконання, повідомляє Цензор.НЕТ.
На батьківщині українцю інкримінують погрози і фізичне насильство над співробітником поліції під час взяття аналізу крові в лікарні.
Після того, як Німеччина почала процедуру екстрадиції українця, той виступив проти повернення в Україну, стверджуючи, що в разі екстрадиції його можуть призвати на військову службу. Він стверджував, що відмовився від військової служби з міркувань совісті, бо не хоче вбивати людей. Судді обґрунтували свою позицію тим, що відмова від військової служби з міркувань совісті не є перешкодою для екстрадиції, якщо держава зазнала нападу в порушення міжнародного права.
Що відомо про ймовірність екстрадиції військовозобов'язаних з країн Європи
31 серпня 2023 року народний депутат Давид Арахамія заявив, що Україна працює над тим, щоб екстрадувати додому військовозобов'язаних, які незаконно покинули країну.
Представник президента у ВРУ Федір Веніславський своєю чергою заявив, що екстрадиція чоловіків, які виїхали з України за купленими довідками військово-лікарської комісії, є юридично можливою.
4 вересня Польща екстрадувала до Києва громадян України, які переправляли до Європи нелегальних біженців.
7 вересня стало відомо, що влада Австрії не видаватиме Україні чоловіків призовного віку, які в'їхали в країну після початку повномасштабного вторгнення Росії.
13 вересня Угорщина та Німеччина також вирішили не видавати Україні біженців, які ухиляються від служби в армії.
varta1.com.ua: Новини
До України йде похолодання з Арктики
В Україну вихідними завітає нова свіжа повітряна маса арктичного походження
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Львові проведуть перевірку за фактом конфлікту за участі поліцейської
- У Львові поліцейська вдарила комунальницю (ВІДЕО)
- росія планувала завершити війну проти України розгромом, - Сирський
- Тимошенко підтвердила обшуки і заявила, що «хтось вирішив почати зачистку конкурентів» перед виборами
- За погрози чиновникам в інтернеті українці отримають покарання до 10 років ув’язнення — законопроєкт
Найчитаніше
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
- У Львові поліцейська вдарила комунальницю (ВІДЕО)
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з листопада 2024 року вважався безвісти зниклим
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- На війні загинув Герой зі Львівщини Іван Попіль
Коментарі
Фашисти фашистами