У парламенті готують законопроєкти щодо гендерної рівності у війську та захисту від дискримінації
Зокрема, щодо протидії сексуальним домаганням і захисту прав ЛГБТ-людей

В Україні в парламенті розглядають низку законопроєктів щодо гендерної рівності у війську та захисту від дискримінації.
Про це розповіли народні депутатки під час форуму “Гендерна рівність в обороні – шляхом справедливості та людської гідності”, передає ZMINA.
Кількість жінок у Збройних силах України постійно збільшується, тому необхідно враховувати їхні потреби, зазначила Неллі Яковлєва, народна депутатка і голова підкомітету з питань прав людини та антидискримінації Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ, національних меншин та міжнаціональних відносин.
“Зараз на розгляді парламенту перебуває декілька законодавчих ініціатив, присвячених рівності чоловіків і жінок у секторі безпеки і оборони. Насамперед законопроєкт № 13037. Він передбачає зміни до Дисциплінарного статуту Збройних cил України щодо протидії дискримінації та сексуальним домаганням”, – розповіла депутатка.
Законопроєкт пройшов два важливі профільні комітети: Комітет з прав людини і Комітет свободи слова. Очікується проходження тексту в Комітеті з питань європейської інтеграції, зазначила народна депутатка і заступниця голови Комітету з питань євроінтеграції Марія Мезенцева-Федоренко.
Ще одна законодавча ініціатива, яка перебуває на розгляді парламенту, – законопроєкт № 11226.
“Він спрямований на те, щоб виправити помилку, якої припустився парламент, коли ухвалював закон про мобілізацію. Йдеться про те, що подружжя військовослужбовців, які мають дітей до 18 років, можуть самі визначати, хто буде звільнятися з військової служби для догляду за дитиною. Ми як Комітет з питань прав людини рекомендували Верховній Раді ухвалити цей законопроєкт”, – додала Яковлєва.
За її словами, також ідеться про внесення законодавчих змін до закону про соціальний захист прав військовослужбовців і поліцейських:
“Над цим законопроєктом ми працюємо вже понад рік. Він передбачає, що чоловіки – військовослужбовці та поліцейські також можуть мати право на 14-денну відпустку для догляду за дитиною. Це той мінімум, який необхідний для того, щоб хоча б не повністю позбавляти чоловіків цієї можливості”.
Документ передбачає захист від дискримінаційних практик під час прийняття на посаду та звільнення з неї. Також – що за зверненням особи щодо можливих виявів дискримінації командир може організовувати розслідування.
За словами Неллі Яковлєвої, антидискримінаційна політика в Збройних силах не може розглядатись окремо від формування антидискримінаційної політики держави. Вона нагадала, що в парламенті зареєстровано законопроєкт № 5488, який запроваджує адміністративну відповідальність за вияви дискримінації відповідно до європейських стандартів.
“Законопроєкт уже досить давно “лежить”, утім він закріплений в усіх дорожніх картах, що стосуються сфери прав людини. З огляду на наші євроінтеграційні зобов’язання, очікуємо на те, що він найближчими місяцями буде ухвалений”, – зауважила парламентарка.
Також актуальне питання цивільних партнерств, яке потребує врегулювання на законодавчому рівні, зокрема для одностатевих пар, розповіла голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права ЄС, виконання міжнародних зобов’язань України у сфері євроінтеграції Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Інна Совсун.
“Збройні сили – це такий собі зріз суспільства. Зокрема, у війську є ті, хто належить до ЛГБТ-людей. Якщо вони перебувають у тривалих стосунках, якщо щось трапиться, їхня кохана людина не матиме юридичного зв’язку з ними. Такі історії вже були, коли не допускали до впізнання тіла, до підписання документів”, – пояснила Совсун.
У випадках, коли людина перебуває в комі, лікар має проконсультуватися з членами родини, але кохана людина в такій парі формально не належить до їхнього числа.
“Тому ми з колегами працювали над розробленням цього законопроєкту про цивільні партнерства, щоб дати можливість узаконити різні стосунки. Це важливо не лише для одностатевих пар, а навіть для друзів чи подруг, між якими немає романтичних стосунків, щоб людина мала повноваження ухвалювати рішення”, – додала Совсун.
Вона зауважила, що ЛГБТ-люди так само захищають країну від ворога і їхні права теж треба поважати.
Читайте також: Українських дівчат треба зі школи готувати до захисту Батьківщини
Військовослужбовці, які стикаються з гендерно зумовленим насильством чи домаганнями, можуть звертатися до військової омбудсманки. У таких випадках передбачено реагування впродовж 15 хвилин. Про це повідомила військова омбудсманка Ольга Решетилова.
varta1.com.ua: Новини

Коротко та змістовно про професію вебдизайнера
Сучасний вебдизайнер — це не просто творча особистість, а справжній професіонал, який володіє різноманітними інструментами

Як правильно розрахувати необхідну довжину труби для кондиціонера
Правильний розрахунок труби для кондиціонера – запорука ефективної роботи

У ЗСУ зʼявиться солдат-робот з кулеметом: він вже випробуваний у реальних бойових умовах (ФОТО)
Головне завдання наземних роботів – посилити підрозділи та замінити солдата на найнебезпечніших ділянках
Найкоментованіше
- Львівські перевізники звернулися з проханням підвищити тарифи на проїзд в автобусах
- Львівські пенсіонери та люди з інвалідністю 3-ї групи отримали право на 60 безкоштовних поїздок на місяць
- На Левандівці затримали серійного грабіжника (ФОТО)
- У Криму росіяни затримали сім’ю зі Львова: причина
- Квест за 15 тисяч доларів: молодий львів’янин ледь не загинув під час спроби «швидко і безболісно» потрапити в Угорщину (ФОТО)
Найчитаніше
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже рік вважався безвісти зниклим
- У Львові судитимуть організовану групу, яка хотіла збути понад 100 тисяч підроблених доларів (ФОТО)
- У Криму росіяни затримали сім’ю зі Львова: причина
- На Донеччині загинув Герой зі Львівщини Микола Костишин
- У неділю Львівщина зустріне на щиті Героя Юрія Ляховича
Коментарі
Незаспокоювані. Гроші з УСАІД залишились чи російскі шпигуни проблем вигаданих підкидають? Ще й проти теперішнього тренду у США і ЄС до повернення здорового глузду.