У Підбірцях через масштабну пожежу сухої трави загорілися поля та ділянки під забудову, є загроза поширення вогню на ліс (ФОТО)
Фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій ліквідують масштабне займання на площі 5000 кв.м
У селі Підбірці зафіксували велику пожежу сухої трави на площі 5000 кв.м, є загроза поширення вогню на ліс. Фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій ліквідують масштабне займання.
За повідомленням керівника Офіс Громади у с.Лисиничі, с.Підбірці Шенгофер Андрія, сьогодні у житловому кварталі "За штрекою" (с. Підбірці) загорілися поля та ділянки під забудову – орієнтовно 50 га охопив вогонь.
Фахівці прововжують усувати наслідки пожежі, робота ускладнюється через вітер, який роздуває полум'я. Наразі триває гасіння полум’я, зокрема в ділянках біля лісопосадки та території Мурованської ОТГ, повідомляє Личаківська районна адміністрація.
Відповідні служби вже працюють над встановленням особи винуватця. Якщо на цьому злочині спіймають – уникнути покарання не вдасться.
Громадянам вкотре нагадують: не спалюйте сухостій та сухотрав’я, бо це шкідливо, неекологічно і незаконно – паліям загрожують багатотисячні штрафи.
Водночас, рятувальники, які виїжджають на такі виклики навіть у відносно мирних областях, можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.
«У зв'язку з повномасштабною війною в Україні, такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків війни і порятунку людей, вони змушені виїжджати на гасіння пожеж, що, найчастіше, виникають через бездумне спалювання сміття та листя. І, звісно, тепла і суха погода лише сприяє виникненню і поширенню таких пожеж на великі площі», - наголошують в управлінні з питань цивільного захисту та територіальної оборони Львівської мерії.
Найбезпечніший і корисний спосіб для довкілля – компостувати сухе листя і траву: рослинність перегниває і стає добривом.
До слова, з 2020 року на вулиці Пластовій, 13 у Львові працює станція компостування, куди привозять органіку з усього міста. Тут відходи перетворюються на поживну органічну підживку, яка може використовуватись для землеробства, садівництва та інших галузей. Це дозволяє скоротити кількість відходів, які потрапляють на сміттєзвалища, та зменшити шкідливий вплив на довкілля. Контейнери з органікою розташовані практично на кожному сміттєвому майданчику (99% покриття) у Львові, а найближчий до вас можна знайти на карті.
Нагадаємо, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків – загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.
Читайте також: На Львівщині горів будинок
Мешканців вкотре просять не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати до Служби порятунку «101» – коли бачать горіння сухостою, та до поліції «102» – коли бачать паліїв.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
На Львівщині військові клали бруківку замість служби
Заступника командира обвинувачують у перевищенні влади військовою службовою особою (ч. 5 ст. 426-1 КК України)
На Львівщину повертається загиблий Герой Віктор Гулядик
Воїн загинув 28 вересня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Богоявленка Донецької області
На Львівщині онук вбив дідуся та бабусю і намагався скоїти самогубство
Зловмисник, намагаючись вкоротити собі віку, порізав передпліччя обох рук та шиї й вистрибнув з вікна третього поверху
Найкоментованіше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- Україна має достатньо людей на ще 10 років війни, - нардеп Мережко
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
Найчитаніше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже два роки вважався безвісти зниклим
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- На Львівщину з російського полону повернувся воїн Андрій Голаєвич
Коментарі