У Покровську штурмовики взяли в полон двох громадян Колумбії
Українські захисники з підрозділу «Скеля» захопили іноземних найманців, які стверджують, що стали жертвами обману російських вербувальників
У районі Покровська бійці 425-го окремого штурмового полку «Скеля» взяли у полон двох громадян Колумбії. Відео з розповідями полонених було оприлюднено 18 грудня. Іноземці розповіли, що потрапили до лав російської армії не для участі в бойових діях, а через обіцянки цивільного працевлаштування.
Полонені розповіли різні історії того, як вони опинилися на фронті:
- Перший найманець: Йому пообіцяли вакансію зварювальника в одному з підрозділів армії РФ. Обіцяна зарплата складала 10 млн колумбійських песо (приблизно $2500).
- Другий найманець: Раніше працював у Дубаї. Під час відпустки знайомий запропонував йому роботу охоронця на газопереробному заводі в Росії. Вербувальники запевняли, що контракт триватиме «максимум місяць».
«Нас обманули. Ми не отримали жодних грошей і жодного разу не відкривали вогонь», — стверджують полонені.
За словами колумбійців, їхнім транзитним пунктом стало місто Уфа. Вони зазначили, що там перебуває велика кількість завербованих іноземців, зокрема:
- Громадяни Колумбії.
- Вихідці з країн Африки.
Після прибуття до Уфи у чоловіків відібрали паспорти та мобільні телефони. Далі слідувала виснажлива дорога: 36 годин в автобусі у невідомому напрямку, а потім п'ятиденний піший марш безпосередньо до зони бойових дій.
Наприкінці свого звернення полонені закликали жителів Колумбії та інших країн Латинської Америки не вірити обіцянкам російських вербувальників, оскільки замість роботи на будівництві чи охороні їх чекає відправка на передову як «гарматне м'ясо».
varta1.com.ua: Новини
ЄС погодив рішення про надання Україні допомоги на 90 млрд євро
Як зазначається, цих грошей має вистачити для покриття військових і бюджетних потреб України на найближчі два роки
Під час бойового завдання загинув екіпаж вертольота
12-та окрема бригада армійської авіації оголосила збір для підтримки чотирьох родин полеглих героїв
Лукашенко заявив, що "Орешник" уже в Білорусі та заступає на бойове чергування
Президент Білорусі пригрозив «відповіддю» на будь-яку активність біля кордонів та оголосив про розгортання російських балістичних ракет
Найкоментованіше
- У свій 19-й день народження на війні загинув військовий з Львівщини Степан Кирчей
- У Львові поліція розпочала перевірку за фактом наїзду на собаку
- Співали про любов до Москви: у Києві покарали трьох дівчат за відео у соцмережах
- Буданов пообіцяв зрозумілі та ефективні рішення щодо корупції в ТЦК та СЗЧ
- Зеленський заявив про два можливі шляхи завершення війни у цьому році
Найчитаніше
- В Україні четверо військовослужбовців ТЦК загинули під час виконання службових обовʼязків
- Стало відомо про загибель молодого солдата з Львівщини, який зник безвісти у Донецькій області
- У Reuters уточнили, куди влучив "Орєшнік", яким росія вдарила по Львівщині
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- У перший день 2026 року на війні загинув Герой зі Львівщини Андрій Ільницький
Коментарі
Ба ба ба всі найманці однакові! Вони воюють за гроши і з легкістю продаються