У Польщі шоковані втечею українських чоловіків і назвали їх кількість
Виною є виключно українська сторона
У Польщі назвали кількість чоловіків, які виїхали з України, перетинаючи польський кордон. Про це пише «Rzeczpospolita».
«З 24 лютого по 7 червня 2022 року до Польщі з України прибуло 3,645 мільйона громадян України, у тому числі 432 тисячі — громадяни України — чоловіки 18–60 років. Дані цих осіб службам України прикордонники не передавали», — сказав речник головнокомандувача прикордонної служби лейтенант Ганна Міхальська.
Томаш Семоняк, депутат від Громадянської коаліції, колишній міністр оборони, шокований масштабами цього явища.
— Цей масштаб корупції в рази більший, ніж можна було б припустити. Про це мені розповіли євродепутати з Перемишля, але ці дані свідчать, що це масова практика, — каже депутат Семоняк. І згадує чоловіка, який втік до Польщі, але з вісьмома дітьми свого брата солдата. — Однак він мав дозвіл на виїзд, — наголошує він.
Урядові дані показують, що чоловіки, які виїхали з України, рідко реєструються в Польщі.
Серед 18–65-річних було подано лише 5,1 тис заяв на PESEL.
Вони не хочуть бути зареєстрованими в Польщі, бо виявилося б, що саме вони не виконують своїх зобов’язань перед Батьківщиною.
— Виною є виключно українська сторона, яка, навіть якщо відрахувати винятки, наприклад, батьки-одиначки, все одно випускає величезну кількість чоловіків, — оцінює депутат Веслав Щепанський. — У нас немає санкцій проти людей, які тікають від війни, хоча вони повинні воювати. Польська прикордонна служба не може заблокувати в’їзд будь-кому, хто має дійсний паспорт.
Це протилежність ситуації, коли тисячі українських чоловіків залишили роботу в Польщі, щоб воювати за країну.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
Найчитаніше
- Гінкго білоба - чи справді «таблетки для пам’яті» працюють і кому вони можуть бути корисні
- У Львові трагічно загинули працівники
- Якою буде погода у Львові та області завтра, 16 травня
- З російського полону повернувся захисник зі Львівщини Андрій Гурський
- У Німеччині помер важкопоранений Герой зі Львівщини
Коментарі