У Польщі ускладнять умови одержання «карти поляка»

Через підробки документів про польське походження іноземцями

Польський уряд посилить умови для отримання Карти поляка, що може ускладнити процес для нових заявників. Ці зміни спрямовані на те, щоб детальніше перевіряти походження та інтеграцію осіб, які претендують на отримання цього документа. Це передбачено новою міграційною стратегією на 2025−2030 роки, схваленою урядом країни 15 жовтня. Про це пише Rzeczpospolita.

Основну увагу буде приділено тому, щоб Карти поляка не видавалися на основі підроблених документів. Також до претендентів висуватиметься вимога знання польської мови.

Зазначається, що нині Карту поляка мають понад 206 тисяч осіб. Найбільше карток видали білорусам і українцям.

Згідно з даними Центру досліджень міграції, зі 162 тис. Карток поляка (у звіті наведено дані 7-річної давності) майже 7 тис., або 4%, отримали особи, які надали нелегальні документи про польське походження. Найчастіше, як випливало зі звіту, ці документи видавалися Федерацією польських організацій в Україні (2,2 тис.), Спілкою поляків України (1,1 тис.) та Спілкою поляків білорусі (912). У деяких випадках у підробці документів підозрюють працівників місцевих архівів чи судів.

Наприкінці 2016 року до Закону про Карту поляка внесли зміни, додавши гарантію грошової допомоги протягом перших дев’яти місяців перебування в Польщі.

Так, у 2017 році країна витратили на це понад 27 мільйонів злотих, але в 2019 році — 42 мільйони злотих, а в 2023 році — майже 40 мільйонів злотих. У 2022 році було подано рекордну кількість заявок — понад 12 тисяч (вдвічі більше, ніж у 2020 році).

Довідково:

Карта поляка — важливий документ для українців польського походження, який надає доступ до багатьох пільг у Польщі. Він дозволяє легально проживати, працювати, навчатися та користуватися соціальними послугами в країні. Для багатьох громадян України Карта поляка є не лише можливістю покращити умови життя, але й шансом отримати польське громадянство у спрощеному порядку.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також