У Польщі вважають, що від фінансування України залежить доля війни
Рішення про росактиви є менш необхідним – натомість воно є більш необхідним
Фінансування України може стати вирішальним щодо майбутнього війни Росії проти України. Про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в кулуарах міністерського засідання НАТО в Брюсселі 3 грудня, повідомляє "Європейська правда".
"Я погоджуюся з Бельгією щодо принципу – а саме, що ризик ухвалення рішення про заморожені російські активи має бути розподілений, і що Бельгія потребує механізму підтримки (backstop). Але диявол криється в деталях", – заявив Сікорський.
Він уточнив, що ще не мав нагоди ознайомитися з правовим текстом щодо надання Україні "репараційних позик", представленим сьогодні Європейською Комісією.
"Він має бути якісним. І тоді я сподіваюся, що Бельгія змінить свою думку – оскільки це вирішальна карта, яку ми, як Європа, можемо покласти на стіл на підтримку України", – підкреслив польський міністр.
"Доля війни може залежати від цього рішення", – сказав він.
Сікорський додав, що ЄС "треба переконати прем'єр-міністра Бельгії", що триваючі мирні переговори не означають, що рішення про росактиви є менш необхідним – натомість воно є більш необхідним.
"Тільки коли Путін побачить, що Україна має фінансову підтримку на два-три роки, він перегляне свої умови та обмежить свої амбіції і стане більш схильним до укладення мирної угоди", – сказав Радослав Сікорський.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Уряд виділив майже 7 млрд грн на підтримку зарплат освітян та соцпрацівників
- У Львові відбувся протест проти "Аксіома Медікал" (ВІДЕО)
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- Сокільники збудують власні сучасні очисні споруди та позбудуться інфраструктурної залежності
- Мінекономіки ускладнило вимоги для бізнесу щодо бронювань працівників
Найчитаніше
- На Львівщині юнак вбив маму та скоїв смертельну ДТП (ФОТО, ВІДЕО)
- Увага! У Львові розшукується безвісти зниклі мама та син
- Опубліковано відео моменту ДТП з перекиданням авто у Львові
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- У Тернополі у міському ставі потонула 15-річна дівчина
Коментарі