У Польщі заявили про «невдячність» з боку України

Через це до МЗС України був запрошений посол Польщі

ФОТО: ілюстративне

Керівник офісу з питань міжнародної політики президента Польщі Марчин Пшидач висловився про нібито «невдячність» з боку України за допомогу. Через таку заяву до МЗС України був запрошений посол Польщі Бартош Ціхоцький.

Так, 31 липня Пшидача в ефірі телеканалу TVP1 запитали, чи не охолонули стосунки між Польщею та Україною на тлі блокування експорту українського зерна через Польщу. На що він відповів, що «найголовніше сьогодні – захист інтересів польського фермера».

«У нас час збору врожаю. Польське зерно має збиратися, зберігатися та розподілятися за відповідною, гідною ціною. Щодо України, Україна насправді отримала велику підтримку від Польщі. Думаю, їй варто було б почати цінувати ту роль, яку Польща відіграла для України за останні місяці та роки. Звідси такі й ніякі інші рішення, коли йдеться про охорону кордону», – сказав Пшидач.

Політик також наголосив, що українське зерно насамперед має експортуватися через Чорне море, через порт під Одесою, «і тут потрібен міжнародний тиск, у тому числі Єврокомісії на росію, щоб розблокувати цей канал, оскільки він функціонував роками».

У вівторок, 1 серпня, речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив, що через висловлювання Пшидача до МЗС було запрошено посла Польщі Бартоша Ціхоцького.

«Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними. Переконані, що українсько-польська дружба є набагато глибшою за політичну доцільність», – заявив Ніколенко.

Він додав, що «політика не має ставити під сумнів взаєморозуміння та міцність відносин» обох народів і жодні заяви не завадять «спільно вибороти мир та розбудувати спільне європейське майбутнє».

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк