У Польщі виявили масштабну нелегальну тютюнову фабрику, де працювали українці (фото)

3-350247
3-350247


У Великопольському воєводстві Польщі (захід країни) правоохоронці виявили нелегальну фабрику з виробництва сигарет. До цього причетні 16 людей, серед яких — 12 громадян України, повідомляє Центральне слідче бюро поліції Польщі (CBSP).

Районний суд у Познані обрав для причетних до оборудки запобіжний захід у вигляді тимчасового тримання під вартою на три місяці.

Загалом на нелегальній фабриці виявили 5,8 млн штук сигарет, приблизно 1,7 млн тонн тютюнової суміші й кількадесят піддонів з напівпродуктами. Збитки Держказначейства Польщі становлять 6,5 млн злотих (4,4 млн грн).

Правоохоронці також вилучили мільйон злотих (7,4 млн грн) у готівці та три автомобілі, включно з вантажівкою для доставлення сигарет за межі Польщі.Зазначається, що працювали вони у підсобних приміщеннях. Там була незаконна сигаретна фабрика та тютюновий склад, а в будинку мешкали робітники, які експлуатували ці машини.

Під час акції поліцейські CBŚP затримали 16 осіб, вилучили машини для виробництва сигарет, забезпечили майже 5,8 мільйона сигарет, майже 1,7 тонни нарізаного тютюну та кілька десятків піддонів з напівфабрикатами. Також було вилучено мільйон злотих готівкою.

Спільні дії Центрального бюро розслідувань та Великопольського відділення Національної прокуратури призвели до розпаду організованої злочинної групи, члени якої брали участь у незаконному виробництві та обігу сигарет.

«Під час акції було обшукано понад десяток об’єктів нерухомості та загалом затримано 16 осіб, у тому числі 12 громадян України. Також було вилучено приблизно 1 млн. Злотих готівкою, 3 машини, включаючи вантажівку для доставки сигарет за межі Польщі. Загальні збитки Державного казначейства, внаслідок несплати акцизного збору за товари під заставу, оцінювались у понад 6,5 мільйонів злотих. У приміщенні нелегальної фабрики також були знайдені докази виробництва сигарет, що може довести, що в цьому місці може бути виготовлено понад 33 мільйони сигарет без польських податкових марок. Висновки слідчих доводять, що сигарети, ймовірно, були вивезені за межі Польщі та продані там. У цьому випадку збитки Державного казначейства в частині акцизів, ПДВ та митних зборів можуть скласти майже 40 мільйонів злотих», — повідомили у поліції.


Усіх затриманих було доставлено до Великопольського відділу боротьби з організованою злочинністю та корупцією Національної прокуратури м. Познань, де їм висунули звинувачення в участі в організованій злочинній групі та вчиненні фіскальних злочинів.