У Полтаві люди перекрили дорогу автомобілю ТЦК, частина мобілізованих втекла
За фактом перешкоджання законній діяльності Збройних сил України з боку цивільних громадян направлено подання до СБУ.
У Полтаві група людей зупинили транспортний засіб, в якому до навчального центру прямували мобілізовані чоловіки, внаслідок чого деякі мобілізовані зникли у невідомому напрямку. Про це повідомили у Полтавському обласному ТЦК та СП.
“Подія сталася 25 липня близько 20:00 – група людей у цивільному перекрила дорогу транспортному засобу, в якому до навчального центру прямували мобілізовані чоловіки. У результаті силових дій з боку цивільних осіб авто зазнало ушкоджень, деякі мобілізовані зникли у невідомому напрямку”, – розповіли у ТЦК.
За фактом перешкоджання законній діяльності Збройних сил України з боку цивільних громадян направлено подання до СБУ. Стосовно мобілізованих військовослужбовців, які здійснили СЗЧ, повідомлено ДБР.
“Інформуємо, що перешкоджання законній діяльності ЗСУ є кримінальним злочином, що карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. А якщо це призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – на строк від восьми до п’ятнадцяти років. Також наголошуємо, що після мобілізації (видачі наказу начальника ТЦК та СП про призов під час мобілізації) цивільний громадянин юридично стає військовослужбовцем. У разі залишення ним транспортного засобу на шляху до навчального центру або безпосередньо навчального центру під час навчання – до нього застосовуються санкції як до військовослужбовця – стаття 407 ККУ (самовільне залишення військової частини або місця служби) – від 5 до 10 років позбавлення волі. Якщо ж він ухиляється від військової служби шляхом самокалічення, симуляції хвороби, підроблення документів чи іншого обману – він підпадає під санкцію статті 409 ККУ – від 5 до 10 років позбавлення волі”, – повідомили у ТЦК.
varta1.com.ua: Новини
Керівник НАБУ вважає, що навіть після ухвалення нового закону, атаки все одно продовжаться
Він припускає, що електризація суспільства продовжиться, як і меседжі про те, що НАБУ й САП неефективні
Президент присвоїв звання Героя України посмертно командиру Об'єднаної штурмової бригади Національної поліції України "Лють"
Військовий очолив бригаду "Лють" у вересні 2024 року та брав участь в операціях ЗСУ з 2022 року
Зеленський пояснив, чому не обговорив закон про НАБУ і САП до підписання
Зеленський уточнив, що саме війна є найбільшим викликом, але на його думку, «важлива справедливість»
Найкоментованіше
- росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Зеленський привітав українців зі святами та озвучив "побажання" путіну
- росія відхилила україснький мирний план з 20 пунктів, - Bloomberg
- Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
Найчитаніше
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
- У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який з червня вважався безвісти зниклим
Коментарі