У повітряних силах пояснили чому від тривоги до вибухів ракет - лічені хвилини

Ворог безжальний, не нехтуйте тривогою!

Фото: ілюстративне

У ніч проти 1 червня Росія завдала ударів по Києву балістичними ракетами, через терор загинули троє людей, серед яких є дитина, оскільки укриття, куди вони прийшли, було зачинене. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що від сигналу повітряної тривоги до ударів ракетами «Іскандер» по Києву минули лічені хвилини. 

Про це він сказав у коментарі ТСН.ua. 

«Швидкість балістичної ракети – тисячі кілометрів на годину, відстань при цьому (від місця запуску – ред.) – невелика. Ця ракета піднімається вгору, а потім летить донизу», – розповів у коментарі для ТСН.ua Юрій Ігнат, пояснюючи те, чому інтервал між сигналом тривоги та прольотом ракети становить лічені хвилини.

До цього Ігнат додає: «Коли ракета, крилата ракета, летить з моря, одного чи іншого, її швидкість – 750-900 км/г. В такому разі ми маємо можливість відповідно відреагувати, поетапно вмикати сигнал тривоги. А в цьому випадку (під час запуску балістичної ракети – ред.) швидкість інша. До цього треба бути готовими, до того, що є така загроза».

«Використовувати їх усі вони не будуть. Зараз у ворога агонія, істерія», – резюмував Ігнат, розповідаючи про балістичні ракети «Іскандер».

Нагадаємо, в березні цього року ГУР повідомляло про ймовірну кількість «Іскандерів» у окупантів наступне: «Якщо говорити про »Калібри«, »Іскандери«, »Кинджали«, то це не та зброя, якою ворог може собі дозволити засипати Україну. Але застарілого ракетного озброєння у рф ще багато».

Однак за неофіційними оцінками експертів, станом на лютий минулого року у окупантів було близько 100 ракет «Іскандер», але до цієї кількості входили як крилаті, так і балістичні.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також