У Повітряних силах пояснили, як ворожі «Шахеди» обходять ППО та чому їх складно збивати

На радіолокаційних системах їх так само видно, як і ракети

ФОТО: ілюстративне

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв’ю «РБК-Україна» розповів, чому дрони-камікадзе «Шахед» складно збивати. Він наголосив, що ці безпілотники створені, щоб долати систему протиповітряної оборони. Вони є складною ціллю для винищувачів, оскільки летять низько та повільно.    

 Він зазначив, що дрон летить на швидкості 100-200 кілометрів на годину за маршрутом, який задали йому оператори. Росіяни щоразу ці маршрути змінюють.

Також ці БПЛА летять дуже низько і надто повільно для того, щоб їх ефективно міг перехопити винищувач.

«Так, для винищувачів їх складніше збивати. Але що стосується інших засобів – то не можна сказати, що їх складніше вразити, ніж крилаті ракети. Обидві цілі складні. Обидві цілі створені для того, щоб долати систему ППО. Усе залежить від обставин, від умов, від місцевості», - розповів Ігнат.

Водночас на радіолокаційних системах «Шахеди» так само видно, як і ракети. 

«Звичайно, видно. Наша чергова служба, як і інші чергові служби, мають доступ до системи »Віраж-планшет«, яка показує повітряну обстановку на монітор», - сказав він.

Читайте також: росіяни почали використовувати шахеди із термобаричною бойовою частиною

Як пояснив Ігнат, саме за допомогою цієї системи та інших закритих джерел інформації і ведеться Telegram-канал Повітряних сил, де інформують про ракетну та дронову загрозу без зайвої деталізації.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк