У Повітряних силах розповіли подробиці незвичної тривоги стосовно примарного запуску «Кинджалів»

Ворожі засоби радіоелектронної боротьби створюють хибні мітки

ФОТО: ілюстративне

Під час однієї з тривог у середу, 9 серпня, повідомлялося, що начебто з боку рф могла бути запущена аеробалістична ракета «Кинджал». Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат пояснив деталі в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо останніх повітряних тривог в Україні та начебто загрозу балістичного ракетного удару.

«Що відбулося: черговий зліт МіГ-31 з аеродрому »Саваслейка«. Як відомо, МіГ-31К є носієм аеробалістичних ракет Х-47 »Кинджал", - зазначив Ігнат.

 Так, зауважив він, коли вже було зафіксовано відбій тривоги, «був повторний, мабуть, зліт і була ймовірна загроза застосування ракет »Кинджал«, навіть були »засічки".

«Власне, чому здійнялася інформаційна напруга, тому що була »засічка« в районі північних областей. Відповідно багато Telegram-каналів вже почали писати про те, що рухаються ракети Х-47 »Кинджал« у напрямку Вінницької області чи інших», - сказав Ігнат.

Він додав, що «засічка» зі швидкістю 7 тисяч 500 - це характерний маркер до того, що це може рухатиме саме аеробалістична ракета".

«Такі самі »засічки« були і напередодні Дня Повітряних сил, коли ворог привітав нас з професійним святом таким чином, але тоді були реальні »Кинджали«. Тоді було три реальних пуски ракет і поміж них було ще кілька імітаційних… Працюють ворожі засоби радіоелектронної боротьби і створюються отакі хибні мітки», - зауважив речник.

Так, за словами Ігната, такі мітки очевидно були й цього разу.

Читайте також: Ігнат пояснив, як російська ракета опинилася в повітряному просторі білорусі.

«Тому інформації, що те, що є якісь прильоти чи вибухи по території України, немає», - сказав Ігнат.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також