У Раді прокоментували скарги Новосад щодо зарплати

novosad
novosad

Міністерка освіти Ганна Новосад — яка нещодавно поскаржилася, що її зарплати в 36 000 гривень не вистачить для утримання дитини — справді отримує менше, ніж деякі її підлеглі.

Тому виплати в МОН необхідно переглянути. Таку заяву зробила народна депутатка України від фракції «Слуга народу», членкиня Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, пише «Обозреватель».

"У них (у Міносвіти — ред.) зараз така ситуація, коли міністр отримує менше, ніж, наприклад, керівник департаменту", — пояснила Гришина.

За її словами, якщо керівник департаменту має приблизно до 50 тисяч гривень, то очільник відомства — 36 тисяч гривень «на руки», а його заступники — ще менше.

"Тому всередині міністерства потрібно це привести у відповідність. Щоб перша особа, яка несе всю відповідальність, мала найвищий рівень заробітної плати. А потім уже його корелювати з усіма іншими співробітниками", — зазначила нардепка.

Гришина також запропонувала зіставляти зарплати чиновників Кабміну із середніми зарплатами в тому секторі, яким вони опікуються (освіта, економіка).

"Має бути кореляція із середніми зарплатами саме в цій сфері. Щоб міністр був «у одній упряжці» з усіма співробітниками, що зайняті в тій сфері, яку він контролює. Наприклад, в енергетиці вищі виплати, в освіті — значно менші. Ось щоб міністр, працюючи, розумів: від його щоденної праці залежить, зокрема, і його заробітна плата", — порадила вона.

Також, за її словами, зарплати членів уряду і Верховної Ради в будь-якому разі мають бути «гідними».

"Якщо ми боремося з корупцією, зарплати топчиновників, які ухвалюють рішення про розподіл державних коштів, мають бути гідними. Але ми не повинні забувати, що ми живемо в цьому суспільстві, і має бути кореляція і соціальна справедливість", — резюмувала політикиня.