У Раді визначилися з обмеженнями для чоловіків, які перебувають за кордоном без військового обліку

Обмеження без довідки про військовий облік

Комітет ВР із питань нацбезпеки й оборони хоче, аби українські чоловіки за кордоном не могли оформити закордонний паспорт без довідки про військовий облік. Про це РБК-Україна сказав член оборонного комітету ВР Федір Веніславський.

Комітет ще до кінця не визначився з обмеженнями, які мають бути передбачені для ухилянтів у законопроєкті про мобілізацію.

Нардеп уточнив, що «у початковій версії йшлося про обмеження прав фізичної особи у виїзді за межі України, обмеження прав на керування транспортним засобом, а також про накладення арешту на банківські рахунки та цінності, що зберігаються в банках».

Комітет спочатку схилявся до того, щоб залишити на розгляд Ради лише пункт щодо обмеження права на керування транспортним засобом, але під час розгляду поправок нардепи не змогли дійти згоди щодо жодного з пунктів.

«Тому до цього питання ми маємо повернутись додатково, щоб певні обмеження все-таки зберегти й повністю не поламати концепцію законопроєкту», - сказав Веніславський.

У комітеті надалі будуть обговорювати збереження обмеження на право керувати транспортом за неявку до ТЦК.

Читайте також: названо три види зброї, які допоможуть досягти зламу у війні в Україні

«Якщо говорити про інші обмеження, які вже підтримані комітетом у законопроєкті, - людина, яка перебуває за кордоном, буде змушена надати військово-обліковий документ під час оформлення нового закордонного паспорта. Проте ми не стали прив'язувати до військово-облікового документа надання консульських послуг», - розповів Веніславський.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також