У Раді запропонували штрафувати спорткари та мотоцикли за гучну їзду

Оскільки шум схожий на «Шахед»

ФОТО: ілюстративне

У ВР запропонували карати штрафом водіїв мотоциклів та спорткарів за гучний звук двигуна, який нагадує звуки при атаках дронів. Відповідний законопроект №9564 було зареєстровано 4 серпня та опубліковано на сайті Верховної Ради.

Згідно пояснювальної записки, під час воєнного стану такі шумові звуки є схожими на звуки ворожих безпілотних летальних апаратів «Шахедів», дронів та створюють уявлення про авіаційну і ракетну небезпеку, відволікаючи Збройні Сили України та правоохоронців.

 «Так звані »прямоточні глушники«, »подвійні спортивні системи« та інші технічні девайси не передбачені конструкцією транспортних засобів та виробниками стають факторами порушення тиші та спокою громадян, викликають незадоволення суспільства», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: у Львові покарали мотоцикліста-порушника тиші (ВІДЕО).

Як вказано в документі, вперше за дане правопорушення пропонується карати фіксованим штрафом у 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 17000 грн та у випадку повторності – 2000 неоподатковуваних мінімумів – 34000 грн з можливим позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк