У Раді запропонували спрощену процедуру отримання статусу ветерана

Які зміни підготували

ФОТО: ілюстративне

У Верховній Раді України пропонують спростити процедуру отримання статусу ветерана військовослужбовцям та членам загиблих військових. Такий законопроєкт № 9141 опублікований на сайті ВРУ.

Військовослужбовці, які обороняли Україну, мають право на отримання статусу учасниками бойових дій, а у разі погіршення стану здоров’я — статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. Як зазначають депутати, на сьогодні військовослужбовці мають низку перешкод для оформлення такого статусу. Йдеться про витребування компетентними органами документів, частина з яких навіть може не вимагатися законодавством.

«На гарячій лінії ГО „Всеукраїнська правозахисна організація „Юридична сотня“ було зафіксовано майже 600 звернень військовослужбовців, які стикнулися з проблемами оформлення статусу УБД від 24 лютого 2022 року. Ще майже 300 звернень стосувалися бюрократичних перешкод в процесі оформлення статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сі’ загиблого Захисника/Захисниці», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Документом пропонується встановити обов’язок компетентних органів, які відповідають за оформлення статусу ветерана, витребувати самостійно у відповідальних органів або осіб необхідні документи, що ж підставою для надання статусу, якщо такі документи не були подані на розгляд комісії особою.

Читайте також: у ЗСУ пояснили, чи можуть військовослужбовці робити фото з бородою для документів.

Депутати очікують, що прийняття законопроєкту спростить порядок набуття ветеранського статусу військовослужбовцями та членами сімей загиблих захисників.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк