У Раді зареєстрували постанову про звільнення міністра енергетики Германа Галущенка

Міністерство енергетики України знову опинилося в центрі корупційного скандалу

Наразі повідомляється про підозру міністру Герману Галущенку у скоєнні корупційних діянь. Народні депутати подали до Верховної Ради проєкт постанови про звільнення міністра енергетики Германа Галущенка з займаної посади. Про це повідомив депутат Ярослав Железняк і написала депутатка, член енергетичного комітету Інна Совсун, передає Forbes.

Серед причин для внесення постанови депутати називають «системну корупцію в енергетиці, ігнорування викликів на засідання парламенту та комітетів і ТСК, провалену роботу по захисту частини енергетичної інфраструктури, втрату репутації серед партнерів», міністра звинуватили у брехні та маніпуляціях, а також неприйнятній поведінці під час Години запитань до уряду.

Фракція «Голос» вимагає, щоб Галущенко прийшов до Ради з доповіддю про корупцію в Міненерго, інакше погрожує блокувати трибуну.

«Зараз просто закликаю інших народних депутатів та депутаток підтримати постанову про відставку Галущенка», – написала Совчун, яка зареєструвала відповідний документ.

За словами Совсун на Годині питань до уряду 10 січня премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що добудова Хмельницької АЕС домовлена з американцями.

«На що я його виправила, що ми як члени комітету енергетики отримали повідомлення від делегації Єврокомісії та Посольства США в Україні, які стурбовані, що в публічному просторі зʼявляється інформація, що вони ніби-то офіційно підтримують добудову ХАЕС. Насправді жодної підтримки з боку партнерів немає, і вони хотіли б в майбутньому уникнути таких маніпуляцій», – заявила вона.

Шмигаль відповів, що Міністерство енергетики працює з компанією «Westinghouse», я попросив Галущенка додати деталі до цього питання.

«Насправді це саме так, і якщо ми говоримо про третій і четвертий, то саме в тексті закону є норма, яка говорить про те, що ці блоки будуть працювати на американському паливі. А от стосовно позиції клерків середнього звена представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствам і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу», – заявив міністр.

Також нещодавній корупційний скандал із заступником міністра Олександром Хейлом, відповідальним за вугільну галузь, свідчить про системну корупцію в Міністерстві енергетики. Попередні події підкреслюють необхідність глибокого розслідування та притягнення до відповідальності всіх причетних осіб, незалежно від їхнього посадового становища.

Крім того, його висловлювання на адресу європейських та американських партнерів, яких він назвав “клерками середнього звена”, викликало обурення не лише у депутатів, а й у Європейської комісії, про що свідчать листи від міжнародних партнерів та публічні заяви Посла ЄС в Україні Катерини Матернової.

Це підкреслює абсолютну профнепридатність міністра.

Ситуація навколо будівництва енергоблоків ХАЕС також стала предметом маніпуляцій, в тому числі з боку окремих членів ВРУ та експертів, які використали приватне листування дипломатів середньої ланки. Посол ЄС Катарина Матернова надала відповідні розʼяснення, про що зазначив міністр під час засідання. Примітно, що тези депутатки Інни Совсун, які викликали жорстку реакцію міністра, були присутні і у заяві посла Матернової.

Нагадаємо, у червні міністр енергетики України Герман Галущенко заявив про наміри використати кошти донорів на добудову АЕС. У липні антикорупційний комітет Верховної Ради виявив корупційні ризики у відповідному законопроекті, а 17 грудня Рада зняла його з розгляду.

Ситуація вимагає негайного реагування з боку правоохоронних органів та проведення прозорого та безстороннього розслідування. Результати розслідування повинні бути опубліковані для забезпечення прозорості та відповідальності. Крім того, необхідно провести комплексний аналіз системи управління в Міністерстві енергетики для виявлення та усунення причин, що сприяють корупції. Лише через системні реформи та посилення прозорості можна запобігти подальшим корупційним скандалам у цій важливій для країни галузі. Відсутність ефективних заходів з боротьби з корупцією підриває довіру громадськості до державних інституцій та заважає ефективному розвитку енергетичного сектору України.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також