У Раді заявили, що можливе блокування Telegram в Україні «не є зазіханням на свободу слова»

Telegram заблокують, якщо якийсь удар буде дуже болючий

Народний депутат та голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що можливе блокування Telegram в Україні «не є зазіханням на свободу слова».  Про це він розповів у інтерв’ю "РБК-Україна". 

«Свобода слова – це похідна від персоналізації, тобто ми розуміємо, хто стоїть за цим словом. І відповідно, коли це слово порушує законні рамки, наприклад, лунає заклик до тероризму чи виправдовування російської агресії, то треба розуміти, що твоє слово приводить до певних наслідків», - сказав нардеп.

Центр протидії дезінформації при РНБО нещодавно зробив дуже хороший аналіз, який чітко показував причинно-наслідкові зв'язки. Спочатку росіянам жорстко промивали мізки, зокрема, за допомогою Telegram, про те, що «хохли не люди». Потім сталися звірства в Ірпені і Бучі. 

«Тому, коли розповідають про свободу слова в анонімних Telegram-каналів, це про що? Хто стоїть за цим словом?... Для того, щоб внести якісь санкції, потрібно пройти цілий шлях. Тобто фіксація проблем, фіксація того, що мережа не працює, фіксація викликів, які в нас стоять для національної безпеки, винесення цього на РНБО, рішення РНБО, указ президента, ведення дію указу президента», - додав Юрчишин.

Читайте також: у поліції оприлюднили статистику п'яних водіїв на Львівщині (ФОТО)

За словами нардепа, ця «карта залишається на столі» і її можна задіяти, якщо якийсь удар по нашій інформаційній безпеці буде дуже болісним.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також