У росіян суттєві проблеми з військовою промисловістю, - ISW

Українські та російські джерела повідомляють, що російський ВПК стикається з дедалі більшими проблемами

Судячи з українських даних та скарг самих росіян, російських військово-промисловий комплекс відчуває проблеми не лише з виготовлення високоточної зброї, але й із забезпеченням базових потреб армії рф.

Про це йдеться у новому зведенні Інституту вивчення війни (ISW)

ЗСУ продовжували контрнаступальні операції на Бахмутському напрямку, досягши успіхів на західних ділянках фронту в Запорізькій області станом на 6 вересня. На геолокованих кадрах видно, що українські війська просунулися вздовж лінії окопів на захід від Вербового (приблизно 20 км на південний схід від Оріхова). Крім того, Генштаб України заявив, що українські сили досягли успіхів у напрямку Роботине — Новопрокопівка південніше Оріхова. У Генштабі України додатково повідомили, що ЗСУ продовжують успішні наступальні дії на південь від Бахмута.

Російські та українські джерела повідомляють, що російський військово-промисловий комплекс (ВПК) стикається з дедалі більшими проблемами щодо забезпечення базових потреб армії — на додачу до вже відомих проблем рф із відновленням запасів високоточної зброї. Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов 6 вересня повідомив, що Росія може виробляти лише десятки крилатих ракет Калібр і ще меншу кількість ракет Іскандер на місяць, що не дозволить рф поповнити свої запаси до рівня перед початком вторгнення 2022 року. Юсов повідомив, що росії важко отримувати сучасне оптичне обладнання, електроніку, чіпи та мікросхеми, а «сірий імпорт» і контрабанда не можуть повністю покрити потреби російського ВПК. Російські джерела додатково відзначають, що російський ВПК не може виробляти достатньо гуми для заміни зношених шин для військової техніки, критично необхідної ​​для бойових дій на передовій. Вони також вказують, що збільшення зносу шин ускладнить пересування колісної техніки в умовах бруду, дощів та ожеледей. Російські джерела стверджували, що російська влада обіцяла знайти рішення щодо зношених шин до середини серпня, але станом на 5 вересня ситуація не змінилася. Погана якість і недостатня кількість шин будуть накладати все більші обмеження на мобільність росіян в сльотаву пору року і взимку, констатують ISW.

Російські джерела продовжують дискутувати щодо поточної ролі та майбутнього Сергія Суровікіна — генерала армії, звільненого з посади командувача Повітряно-космічними силами (ВКС) Росії. Декілька російських інсайдерських джерел і «воєнкорів» відзначили, що Міністерство оборони росії видалило дані про Суровікіна зі свого офіційного вебсайту — окрім його відеозвернення до заколотників, оприлюдненого під час повстання ПВК Вагнера. Крім того, деякі російські інсайдерські джерела стверджували, що депутат Держдуми, генерал-полковник у відставці Віктор Заварзін заявив, що Суровікін нібито обійняв нову посаду в структурах Співдружності незалежних держав (СНД). Коментуючи ці дані, аналітики ISW нагадують про попередні схожі випадки, коли російських генералів, які «провалилися» під час війни ворога проти України (таких як колишній командувач Східним військовим округом Олександр Чайко та колишній командувач ВДВ Андрій Сердюков) перепризначали в периферійні підрозділи або поза межі українського театру бойових дій. Наприклад, формою такого «покарання» могло бути призначення в Сирію, але не повне відсторонення від російської армії.

Читайте також: Війна в Україні зараз перебуває у третій стадії: полковник пояснив, що це означає

Ймовірне призначення Суровікіна на посаду в СНД — яка, схоже, не є військовою чи командною посадою — свідчить про те, що російське військове керівництво, ймовірно, продовжує практику переведення опальних чи неефективних командирів на посади, які виключають участь у війні в Україні.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також