У Штатах назвали найдешевший спосіб для України встановити контроль у повітрі

Замість F-16

ФОТО: ілюстративне

Утримання винищувачів F-16 вимагає мільярди доларів, тож на те, аби розбудувати повітряні сили із достаньою кількістю сучасних літаків Україні знадобиться час, заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі на брифінгу після засідання «Рамштайн-12».

Міллі наголосив, що встановити контроль над повітряним простором у найшвидший найдешевший спосіб можна з суходолу, розбудовуючи ефективну інтегровану систему протиповітряної оборони, яка буде здатна перехоплювати ворожі цілі на низьких, середніх і дальніх висотах. 

«Це найбільш ефективний спосіб, аби позбавити росіян переваги у повітрі, і це саме те, що українці зробили», – зазначив Міллі. 

При цьому американський генерал наголосив, що для обслуговування винищувачів F-16 треба мільярди доларів. 

«Якщо ви візьмете до уваги F-16: десять F-16 - це мільярд доларів, а вартість утримання - це ще один мільярд доларів. Тож, мова йде про 2 мільярди для 10 літаків», - сказав Міллі. 

За його словами, росіяни мають тисячу літаків четвертого або п'ятого покоління. 

«Тому, якщо ви збираєтесь випробовувати росіян у повітрі, вам знадобиться значна кількість винищувачів четвертого або п'ятого покоління», - наголосив генерал. 

Він додав, що якщо оцінювати ситуацію, США і союзники обрали найбільш розумний підхід - надали значну кількість інтегрованих систем протиповітряної оборони, аби прикрити поле битви, та позбавити росіян переваги у повітрі. 

«І це дозволило українцям мати успіх на суходолі у наземних маневрах в оборонній битві», - наголосив Міллі. 

Генерал наголосив, що українці заслуговують на спроможні повітряні сили. 

Читайте також: у Пентагоні прокоментували заяви росії про захоплення Бахмута.

«На це знадобиться значний час, аби розбудувати повітряні сили за такими розміром, обсягом і масштабом, які будуть необхідними», - сказав Міллі. 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також