У справі коригувальника ракетних ударів по Яворівському полігону на Львівщині новий адвокат (ФОТО)

Новий захисник Косторного заперечував щодо присутності журналістів в залі суду

фото: Судовий репортер

У справі обвинуваченого в державній зраді 72-річного колишнього КДБіста Олександра Косторного з’явився новий захисник.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із засідання 27 вересня.

Юрій Палєй з адвокатського об’єднання «Палєй і Партнери» 15 вересня уклав договір із Косторним.

Новий захисник одразу заявив клопотання про слухання справи в закритому засіданні. Своє прохання він аргументував тим, що Косторного обвинувачують в державній зраді, а в суді можуть розголошуватися якісь відомості, що становлять державну таємницю.

Але прокурор сказав, що в матеріалах справи немає таємної інформації.

Палєй повідомив суду, що бачив у ЗМІ статті, які формують негативну думку про Косторного та зачіпають його честь і гідність. Тому захисник заперечував щодо присутності журналістів в залі суду.

«Вважаю, що особи, які знаходяться в залі просто як особи, які хочуть послухати зазначену справу, можуть розповсюджувати певні дані. Крім того, ці публікації, які я уже бачив в ЗМІ, дійсно паплюжать на сьогоднішній день честь і гідність мого підзахисного, оскільки винним він поки ще не визнаний судом. І прямо називати його зрадником, як це написано, або передачем певної інформації, яка нанесла шкоду, а також стверджувати те, що він безпосередньо приймав участь у фіксації якихось заборонених об’єктів — я не бачу в цьому підстав», — говорив Палєй.

Суд відмовився закривати процес від публіки.

Але на прохання адвоката оголошена перерва до 23 жовтня для ознайомлення з  доказами, які раніше вже були долучені в суді.

Нагадаємо, що 9 серпня на  хабарі викрили адвоката Ярослава Гандзюлевича, який представляв інтереси Косторного. Після цього Гандзюлевич розірвав договір із клієнтом в односторонньому порядку.

Для продовження строку запобіжного заходу залучався адвокат із Центру безоплатної вторинної правової допомоги. Проте користуватися надалі послугами державного захисника Косторний не захотів, запевняючи, що до наступного засідання сам знайде собі нового адвоката.

Колишнього майора КДБ СРСР Олександра Косторного звинувачують у корегуванні ракетних ударів РФ по Міжнародному центру миротворчості (відомий як Яворівський полігон). 13 березня минулого року внаслідок російських обстрілів полігону загинула 61 людина і 160 було поранено. 

Читайте також: підозрюваний у коригуванні вогню по Яворівському полігону Косторний змінив адвоката.

Свою вину він категорично не визнає та запевняє, що відправляв не карту полігону, а схему мисливського-рибальських угідь, аби показати другові де збирає гриби.

 

varta1.com.ua: Новини

Ксенія Бурченко