У справі «Роттердам+» оголосили 15 нових підозр

Під підозрою колишні та чинні посадовці

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру ще 15 особам, причетним до запровадження та дії формули «Роттердам+», через яку впродовж 2018-2019 років споживачам електроенергії було завдано збитків на понад 20 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

Зазначається, що це — другий епізод масштабного розслідування антикорупційних органів. Розслідування першого, за підозрою шести осіб, — щодо незаконної переплати понад 19 млрд грн упродовж 2016–2017 років — завершили у вересні 2022 року.

Коло підозрюваних у новому епізоді включає:

  • двох колишніх голів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • шість колишніх членів НКРЕКП;
  • трьох чинних членів НКРЕКП;
  • одного чинного та одного колишнього працівника НКРЕКП;
  • чинного та колишнього посадовця групи приватних теплогенеруючих компаній.

Шестеро з цих осіб, які, за версією слідства, усвідомлено взяли участь у злочині, одержали нові підозри за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Дії членів НКРЕКП, які, не розібравшись голосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», кваліфікували за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Слідство вважає, що вони неналежним чином виконували свої службові обов’язки, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.

За версією слідства, у так звану формулу «Роттердам+», заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме — на транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. У результаті, як вважають НАБУ і САП, кінцеві споживачі протягом 2016–2019 років переплатили понад 39 млрд грн, що підтверджується висновком експерта.

У НАБУ стверджують, що слідство має докази, що ухвалити таку формулу обчислення НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки.

«Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте в березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав. Як наслідок, відбулось зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності», — зазначили в НАБУ.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. У центрі Львова чоловік вимагав припинити виконання Гімну України
  2. У Польщі за скоєння зухвалого злочину оголосили в розшук 26-річного українця (ФОТО)
  3. Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
  4. Козицький заявив, що у Львові потрібно перейменувати вулицю на якій розташовані обласна адміністрація та обласна рада
  5. Поліція посилює безпеку на Великдень: можливі перевірки біля храмів

Найчитаніше

  1. На Львівщину «на щиті» повертаються двоє братів полеглих на війні - Радіонов Роман та Радіонов Олександр
  2. Стало відомо про загибель двох молодих Героїв з однієї громади Львівщини
  3. У центрі Львова чоловік вимагав припинити виконання Гімну України
  4. В Україні запроваджуються зміни для осіб зі статусом внутрішньо переміщених осіб
  5. У Польщі за скоєння зухвалого злочину оголосили в розшук 26-річного українця (ФОТО)