У США повідомили про можливу затримку поставок зброї до України
За словами одного із європейських чиновників, принаймні деякі союзники "отримали запевнення" від США, що ці поставки в межах ініціативи PURL, не переспрямовуються
Посадові особи з адміністрації Дональда Трампа почали попереджати союзників, що американські поставки зброї до України можуть бути перервані у найближчі місяці. Про це повідомляє видання Politico.
Державний департамент США повідомив союзникам, що поставки боєприпасів, особливо перехоплювачів до зенітних систем протиповітряної оборони Patriot, можуть зірватися. За словами двох чиновників, державний секретар США Марко Рубіо планував про це говорити з союзниками під час зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" у Парижі.
Це попередження надійшло на тлі побоювань європейських і азійських країн, що США будуть переспрямовувати зброю, за яку союзники США вже заплатили кошти, з метою поповнення запасів, що скорочуються. Зокрема, це загрожує зірвати ключову програму для України, завдяки якій союзники купують зброю в США для Києва.
"Це, звісно, нічого не говорить про майбутнє", - сказав посадовець.
За словами речника МЗС України Георгія Тихого, держсекретар США Марко Рубіо не інформував главу МЗС України Андрія Сибігу під час їх двосторонньої зустрічі на полях зустірчі G7 про майбутні зриви у поставках в межах ініціативи PURL. Тихий відмовився надати додаткові подробиці їхнього спілкування.
Інші європейські чиновники заспокоїлися тим, що затримки з поставками не відбудуться негайно, особливо після того, як речниця Білого дому Керолайн Левітт повідомила на цьому тижні, що військові США "дуже близькі" до досягнення своїх цілей в Ірані.
Зі свого боку, Пентагон відмовився конкретизувати деталі. "Американська армія є найпотужнішою у світі, і ми забезпечимо, щоб американські сили та сили наших союзників і партнерів мали все необхідне для боротьби та перемоги, - йшлося в заяві.
varta1.com.ua: Новини
На Львівщині побили ветерана, який повернувся з полону
Правоохоронці змогли встановити ймовірного нападника одразу ж того дня
РФ готує масове виробництво FPV-дрона із дальністю до 50 км, - ЗСУ
Йдеться про безпілотник із нетиповою конструкцією крила у формі кільця, яку раніше частина фахівців вважала неефективною
На Дніпропетровщині дитині ампутували ногу після укусів собаки
13-річна дівчинка зазнала тяжких травм внаслідок нападу тварини. Слідство встановило, що власниця знала про агресивну поведінку собаки, але не забезпечила належних заходів безпеки.
Найкоментованіше
- Зеленський назвав ціль нової російської операції проти України
- Зеленський назвав нові цілі ударів росії по Україні
- В українських школах будуть уроки про гуманне ставлення до тварин
- У Львові після ДТП загорілися два мотоцикли, є постраждалі (ФОТО/ВІДЕО)
- На Львівщині поліція перевіряє повідомлення про отруєння собак (ВІДЕО)
Найчитаніше
- У Львові після ДТП загорілися два мотоцикли, є постраждалі (ФОТО/ВІДЕО)
- Експертиза підтвердила, що прапор з відеоверифікації у Monobank був таки російським
- Увага! У Львові чоловіки у військовій формі скоювали напади на неповнолітніх
- Увага! На Львівщині безвісти зник чоловік
- У Львові розшукують жінку, яка не забрала кошти з банкомату
Коментарі