У США спалах мавпячої віспи оголосили надзвичайною ситуацією

Летальних випадків ще не було

Адміністрація Байдена оголосила віспу мавп надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я, оскільки спалах у США став найбільшим у світі. Про це пише «BBC».

Заява про надзвичайний стан міністра охорони здоров’я та соціальних служб Ксав’єра Бесерри зможе мобілізувати більше ресурсів для боротьби зі спалахом, який швидко поширився після того, як у травні органи охорони здоров’я в Бостоні підтвердили перший випадок у США.

Востаннє США оголошували надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я у відповідь на Covid-19 у січні 2020 року.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань, у США підтверджено понад 6600 випадків віспи мавп у 48 штатах, Вашингтоні, окрузі Колумбія і Пуерто-Ріко.

Справжня кількість інфекцій, ймовірно, вища за офіційні дані, оскільки пацієнти можуть пройти тестування лише після того, як у них з’явиться висип, що може тривати тиждень або більше після первинного контакту з вірусом.

Загалом, у 88 країнах було зареєстровано майже 27 000 підтверджених випадків захворювання — переважно у чоловіків, які мають секс з іншими чоловіками.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що це глобальна надзвичайна ситуація. 

Мавпяча віспа рідко призводить до летального результату, і, наразі, в США не було зареєстровано смертельних випадків, але пацієнти часто відчувають виснажливий біль від шкірного висипу, спричиненого вірусом.

Нагадаємо, Всесвітня мережа охорони здоров’я оголосила це захворювання пандемією.

Читайте також