У столиці представили перший жіночий бронекостюм, який враховує будову тіла (ФОТО)

Значно дорожчий та важить менше за стандартний чоловічий

ФОТО: УП. Життя

Жіночий бронекостюм презентували у столиці України біля пам’ятника княгині Ользі, на який напередодні ветеранки вдягнули бронежилет в рамках акції «Їй потрібна броня». Про це повідомляє УП. Життя.

За словами виробників, новий виріб швидше знімається, важить менше за стандартний чоловічий, підлаштований під анатомічні особливості жінок, а також має рівномірно розподілену вагу. Бронекостюм містить захист для тулуба, шиї, паху та ніг, а частини костюма можна від’єднувати.

Розробку презентував виробник «Українська броня». Бронекостюм створили на запит Міністерства оборони й самих військовослужбовиць.

Фото: УП. Життя

"Наразі близько 5 тисяч жінок-військовослужбовиць перебувають на нулі в зоні подвійного ризику, тому що не мають жіночої амуніції. Це для них створює загрози здоров'ю, і психологічно жінки не відчувають себе захищеними. 

Вони вимушені ходити в чоловічих бронежилетах, які щільно не прилягають до тіла", – кажуть у компанії.

«Чоловічі» бронежилети, які видають в армії, дуже важкі та не підлаштовані під будову тіла жінок.

Також комплект полегшили за рахунок композитних керамічно-поліетиленових плит, а не металевих.

Сама тканина у бронежилеті броньована м’яким балістичним захистом, кажуть виробники. За їхніми словами, навіть без додаткової плити бронежилет має захищати від уламків (2 клас захисту).

Однак у плитоноску можна вставити будь-яку плиту, якщо треба забезпечити 4 клас захисту (від куль), необхідний бійцям на «нулі».

"Матеріал, який бронюється м'яким балістичним захистом, десь на 20% легший за все, що існує по другому класу захисту. Це м'який балістичний пакет, броня згинається, відновлює свою форму, її можна прати. 

Фото: УП. Життя

Можна інтегрувати плиту для 4-го, 6-го класу. Але це буде захист лише життєво важливих органів (без шиї, плечей, паху – ред.). Все інше буде «заброньовано» виключно від уламків. На жаль, не існує рішення, щоб все тіло було у броні", – пояснює Ян Гончаров.

Бронекостюм представлений у розмірах від S до XL. Кожен виріб можна додатково підтягувати за допомогою резинок, системи кріплень. 

Читайте також: минулого місяця вперше в історії України у ЗСУ зʼявилась польова форма для жінок.

Бронекостюм уже пройшов внутрішні перевірки. Тепер виріб тестуватиме Міністерство оборони, після чого будуть перемовини. Наразі невідомо, скільки військовослужбовиць вдасться забезпечити таким захистом.

Вартість костюму становить близько 50 тисяч гривень – він значно дорожчий за стандартний армійський.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк