У Стрию вшанують пам’ять кіборга Андрія Грицана

Screenshot_1
Screenshot_1

29 січня 2020 р., о 13:00 год., в актовому залі ДПТНЗ “Стрийське вище художнє професійне училище ” відбудеться вшаннування пам’яті випускника училища, воїна АТО, кіборга Андрія Грицана (6.09.1991–20.01.2015). Про це повідмоляє портал Герої професійно-технічної освіти Львівщини.“Уже п’ять років проминуло, а біль у серці б’є і б’є…”. У заході візьмуть участь мати Героя — Марія Грицан, побратими, представники районної та міської влади.

Народився Андрій 6 вересня 1991 р. в с. Великі Дідушичі, Стрийського р-ну. Навчався у Великодідушицькій середній школі. Після закінчення школи, навчання продовжив у Стрийському вищому художньому професійному училищі. Служив у Десні, а пізніше снайпером у Яворові.

Він був призваний по мобілізації у 80-у аеромобільну бригаду. У своїй бригаді мав позивний «Каптьор» і «Малий». Воював і під Донецьким аеропортом, і тримав оборону. Після 19 січня зв’язок обірвався. Виявляється, Андрій знаходився в тому терміналі, де після другого вибуху впала плита на нього та його побратимів.

28 березня 2015 р. тіло бійця привезли у Дніпропетровський морг, а 2 липня його було ідентифіковано по ДНК. 7 липня 2015 р. в с. Великі Дідушичі на Стрийщині — трагічний день, зустрічали загиблого Андрія, який став героєм не тільки села, а й України. 8 липня Андрія поховали в с. Великі Дудушичі на почесному місці біля могили бійців УПА.

16 червня 2017 р. у Стрийському вищому художньому професійному училищі відкрили та освятили пам’ятний Знак і сквер герою АТО, кіборгу Андрію Грицану, який тут навчався.