У суботу обурені мешканці перекриватимуть трасу "Київ–Чоп"

630_360_1542618112-875
630_360_1542618112-875

У найближчу суботу, 23 листопада, о 12:00 год., представники громадської організації «Сила Винник» збираються влаштувати масштабну акцію протесту проти будівництва заводу гарячого цинкування у їхньому місті. Про це повідомляє 032.ua.

До заходу планують залучити близько 6 тисяч мешканців Винників, сіл Підбірці, Підберізці, Чишки та Лисиничі, передбачається також перекриття траси «Київ–Чоп».

Активісти обурені рішенням місцевої влади дати дозвіл ТзОВ «Екран» на будівництво заводу гарячого цинкування без належного обговорення проекту з громадськістю найближчих населених пунктів, з порушенням кількох статей Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Саме тому й вирішили влаштувати акцію протесту.

«Думкою мешканців міста Винники до початку будівництва ніхто не поцікавився. Ми вимагаємо від власників ТзОВ »Екран« негайно зупинити будівництво заводу гарячого цинкування, перепрофілювати об’єкт і перенести до однієї з промзон, запропонованих Винниківською міською радою. 37 робочих місць на заводі та податки ОТГ в Підберізцях не можуть вимірюватися ціною здоров’я шістнадцяти тисяч мешканців міста Винники та прилеглих сіл Підбірці, Підберізці, Чижки та Лисиничі», — заявив засновник ГО «Сила Винник» Сергій Созанський.


Головний активіст переконує, що дозвіл на початок будівництва цинковні видали 11 червня 2019 року, а вже 26 червня того ж року постійна депутатська комісія з питань земельних відносин, охорони навколишнього середовища та архітектури Винниківської міської ради після обстеження даного будівництва встановила 19 порушень. Відтак, місцеві мешканці вимагають перенести завод у промислову зону.

Зазначимо, що громадська організація «Сила Винник», за даними Youcontrol зареєстрована у Винниках з 13 вересня 2019 року. Уповноваженою особою вказана Галина Ковток, яка є співзасновницею ГО разом із Володимиром Гаврилюком, Іриною Федишин, Назарієм Однорогом та Сергієм Созанським.