У ТЦК розповіли, як каратимуть за неоновлені дані після 16 липня

Буде притягнуто до аміністративної відповідальності

ФОТО: ілюстративне

 16 липня спливає 60-денний термін, відведений на оновлення військово-облікових даних для військовозобов’язаних громадян віком від 18 до 60 років згідно з новим законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Тих, хто не виконає вимог закону, буде притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено відповідний штраф. Про це нагадав речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін, пише «Телеграф».

Роман Істомін пояснив, що до 16 липня штраф за неоновлення військово-облікових документів не накладають, тому що термін, відведений законом, ще не сплив. Але під час перевірки документів можуть вручити повістку на оновлення даних у ТЦК.

«Після 19 травня суми штрафів за ухилення від мобілізації становлять від 17 до 25 тисяч гривень. Для посадових та юридичних осіб передбачений штраф у розмірі від 34 до 59,5 тисячы гривень. Очевидно, такі ж самі штрафи будуть і після 16 липня», – пояснив речник ТЦК.

За його словами за такої великої «вилки» у сумах штрафів остаточний розмір покарання визначається на розсуд уповноваженої посадової особи.

«Якщо громадянин помилився вперше, до нього поставляться з розумінням і накладуть мінімальний допустимий штраф. А якщо це вже не перше правопорушення, то можливий і максимальний розмір покарання», – зазначив Істомін.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також