У Тернополі виявили небезпечну хворобу: мешканців закликають не вигулювати собак

У зоокутку тернопільського гідропарку виявили сибірку – гостре інфекційне захворювання, яке спричинює паличковидна бактерія. Як повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби, після того, як в зоокутку помер поні, при розтині тварини було виявлено ознаки пневмонії, гастроентериту та лімфаденіту, а збільшення та заокругленість країв селезінки викликало підозру на сибірку, — інформує «УНІАН».

Труп тварини спалили, а органи передали на дослідження, в ході яких підтвердили підозру на сибірку.

Відтак, на території зоокутка провели дезінфекцію, місце, де проживав та гуляв поні, обпалили вогнем. Усіх інших тварин вакцинували від сибірки, а працівникам зоокутка призначили курс антибіотиків.

На вчорашньому позачерговому засіданні комісії державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській ОДА прийнято рішення вважати епізоотичну ситуацію в області щодо сибірки на території міста Тернополя неблагополучною, а на території області — загрозливою.

Тернополян закликали припинити годувати з рук тварин у зоокутку, а також не вигулювати поруч собак, оскільки це може бути небезпечним.

На території зоокутка та парку «Топільче» взяли на дослідження проби води та ґрунту на наявність спор сибірки.

На території міста посилять контроль за роботою закладів роздрібної та оптової торгівлі м’ясною продукцією, а також посилять заходи з ліквідації стихійних та несанкціонованих місць продажу харчових продуктів.

Спеціалістам ветеринарної медицини у межах Тернополя доручено контролювати стан здоров'я тварин в індивідуальних господарствах, а при виявлені фактів загибелі — здійснюватимуть відбір патматеріалу для дослідження на сибірку.

Нагадаємо, 3 жовтня у Тернополі з зоокутка парку «Топільче» втекли тварини. Зокрема, буйволи вільно вдень гуляли парком, а ввечері вже вийшли на проїжджу частину і перейшли прогулюватися набережною. Тварини, які гуляли Тернополем, можуть хворіти сибіркою.

Сибірка — гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке спричинює Bacillus anthracis, що перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та регіонарного лімфаденіту на тлі гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу. Назву хвороба в світі отримала від схожості забарвлення чорного різновиду вугілля — антрациту — і центральної зони сибіркового карбункулу. В Україні ще використовують, у тому числі й в офіційних медичних документах, стару назву «сибірка», що мала поширення в країнах колишнього СРСР.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)