У The Telegraph назвали дві причини чому провалився український план "M&Ms", який міг посадити Росію за стіл переговорів
Планування української операції "M&Ms" було призупинено в липні
Операцію, в рамках якої Україна планувала використовувати безпілотники зі штучним інтелектом для масованих атак на московські аеропорти, щоб змусити Володимира Путіна сісти за стіл переговорів, зупинили з двох причин. Про це пише The Telegraph.
Щоб зупинити російське авіасполучення, потрібно було б запускати до 1 000 дронів за ніч у напрямку московських аеропортів. Зеленський висловив занепокоєння тим, що дрон міг потрапити в цивільний авіалайнер.
Також є ймовірність того, що план залишився нереалізованим через нерішучість Європи щодо нанесення ударів по цивільних об’єктах".
"Якби це сталося з Росією за підтримки Європи, то Путін, найімовірніше, вчинив би аналогічно щодо європейських аеропортів", – процитували автори старшого радника аналітичного центру The D Group Еда Арнольда.
Хоча планувалося знизити ризик, підготувавши попереджувальні повідомлення для цивільних авіакомпаній, закликаючи їх евакуювати літаки до запуску роїв дронів.
В адміністрації президента України спростували наявність будь-якого плану щодо нанесення ударів по російських аеропортах за допомогою дронів зі штучним інтелектом.
За даними The Atlantic, президенту України Володимиру Зеленському було представлено план операції під кодовою назвою "M&Ms". Вона могла скоротити або зупинити комерційні авіаперевезення в російських аеропортах, зокрема в Москві, на все літо. Серед поїздок, які зірвалися б, могли б бути й перельоти російських олігархів. Журналісти пишуть, що в разі реалізації операції її припинення могло б стати однією з умов початку переговорів про перемир’я.
Планування операції "M&Ms" було призупинено в липні, коли президент України звільнив колишнього міністра оборони Михайла Федорова. Саме він, був архітектором програми використання Україною дронів зі штучним інтелектом: зібрав команду програмістів і залучив фінансування від європейських союзників для створення автономних систем, на які не діє РЕБ.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
Віктор - старший солдат, кулеметник 3-го стрілецького відділення 1-го стрілецького взводу 2-ї стрілецької роти 420-го стрілецького батальйону військової частини А4056
Північна Корея відправила до Росії нових військових
Війська Північної Кореї вже розгорнуті, вони здебільшого розпорошені у Курській області РФ
У Львові відкриють виставку Музею Військово-Морських Сил Збройних Сил України
Експозиція охопить історію українського флоту — від чорноморського козацтва та часів Української революції 1917−1921 років до новітньої історії Військово-Морських Сил
Коментарі