У Верховній Раді розкрили ключові зміни у законопроєкті про мобілізацію

Наразі Комітет завершив розглядати усі правки

ФОТО: ілюстративне

Мета нового законопроекту про мобілізацію – удосконалення процесу військового обліку. Варто звернути увагу на кілька інших важливих моментів нового законопроекту про мобілізацію. Про це наголосив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, пише «24 Канал».

Наразі поліцейські та представники інших складових сектору безпеки та оборони, які не входять до складу ЗСУ, перебувають на спеціальних внутрішніх обліках. Україна відійде від старої концепції, коли є ті громадяни, яких знімають з військового обліку. 

 «Нині всі будуть перебувати на військовому обліку і будуть, відповідно, або мати право на відстрочку від призову, або на бронювання. Це концептуальна річ для того, щоби ми розуміли на кого держава може розраховувати в умовах такої масштабної війни», - наголосив Веніславський.

Нардеп зазначив, що новий законопроект розрахований на те, аби уникнути можливостей для зловживання під час мобілізації при певних правових підставах для звільнення від військової служби. 

Він регулюватиме незаконний перетин кордону, оскільки багато осіб з інвалідністю зловживають законодавством. Наприклад якщо людина з інвалідністю виїжджає за межі України, то з нею може бути людина, яка її супроводжує. Те саме стосується й освітньої складової. Наприклад, коли люди, які закінчили військовий вищий навчальний заклад та мають офіцерські звання, вступали на другу – третю вищу освіту. 

«Ці всі можливості для зловживань, для уникнення від мобілізації намагаємося припинити», – сказав нардеп.

Читайте також: у Раді визначилися з обмеженнями для чоловіків, які перебувають за кордоном без військового обліку

Наразі Комітет Верховної Ради завершив розглядати усі правки. Наступного тижня є усі шанси завершити законопроект на рівні комітету та надати його суспільству для широкого ознайомлення. 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк