У Верховній Раді пропонують замінити мобілізацію громадськими роботами
Пропонується військовозобов'язаних, що не хочуть воювати, залучати до громадських робіт
До Верховної Ради внесли законопроєкт, за яким пропонується військовозобов'язаних, що не хочуть воювати, залучати до громадських робіт та відбудови країни.
Як повідомляє «ТСН», про це йдеться в законопроєкті №9566, ініціатором якого є нардеп від «Слуги народу» Георгій Мазурашу.
«... Захист Вітчизни можуть забезпечити лише вмотивовані громадяни, які готові і фізично, і морально воювати проти рашистстьких окупантів. На цьому неодноразово наголошують і самі учасники бойових дій, які звертають увагу, що на передову направляють невмотивованих, мобілізованих примусом громадян, які на фронті приносять лише зайві проблеми – вони можуть підвести підрозділ, побратимів у відповідальний момент, можуть залишити позицію, втекти, здатися в полон, або навіть гірше», – йдеться в пояснювальній записці до закону.
Автор законопроєкту пропонує тих військовозобов'язаних, які з різних причин не можуть або хочуть воювати, залучати до роботи на економіку, від якої залежить обороноздатність. А тим часом військкомати зможуть сконцентруватися на роботі з вмотивованими патріотами.
Військовозобов'язаних, які категорично відмовляються воювати, хочуть призивати на роботу на підприємства оборонного та інших секторів економіки, або на суспільно корисні роботи на договірних умовах. Оплату праці обіцяють не меншою за мінімалку.
Водночас громадян, які офіційно працевлаштовані не менше, ніж на 0,75 ставки, або здійснюють підприємницьку діяльність і вчасно сплачують передбачені законодавством податки та збори, пропонують не залучати до оборонних робіт.
Читайте також: внесено зміни до Положення про проходження військової служби в ЗСУ.
Зараз законопроєкт надано для ознайомлення Верховною Радою.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Штрафи за паркування відтепер відображаються в застосунку "Дія"
Раніше в цифрових сервісах відображалися лише штрафи за порушення ПДР
В українок з’явилася нова фобія: дізнатися на кордоні, що перебуває в розшуку ТЦК і невиїзна
Киянка опинилася в розшуку ТЦК, хоча не ставала на облік
Потяги можуть зупиняти заздалегідь, а пасажирів – евакуйовувати: "Укрзалізниця" змінює правила для пасажирів
"Укрзалізниця" змінює правила через атаки окупантів по пасажирських поїздах
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі