У Верховній Раді сказали головну проблему підготовки мобілізованих
Нардепи спілкувалися з мобілізованими, а також із керівниками тренувальних центрів
В Україні головна проблема під час бойової підготовки мобілізованих – це її короткий термін. Курси базової військової підготовки залишаються скороченими. Водночас якість тренувань українських бійців залежить від командування військових частин. Про це розповів депутат Верховної Ради, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі "Українського радіо".
Йшлося, що у зв’язку з цією темою варто згадати нещодавні резонансні звільнення. У вересні колишній головний інспектор Міністерства оборони Ігор Воронченко висловив критичні зауваження щодо підготовки новобранців, після чого міністр оборони Рустем Умєров звільнив його. А нещодавно відбулося звільнення начальника Національної академії сухопутних військ Павла Ткачука.
Коментуючи діяльність Воронченка, Веніславський зазначив, що вона була ефективною.
"На посаді головного інспектора адмірал Воронченко не уникав гострих кутів. На закритих засіданнях нашого комітету він надавав важливу інформацію, яку ми використовували для вдосконалення роботи Міністерства оборони - у сфері закупівель, забезпечення засобами ураження тощо. Його висновки є абсолютно адекватними", - сказав депутат.
Він підкреслив, що протягом жовтня-грудня комітет провів виїзні засідання на основних тренувальних полігонах і навчальних центрах, які готують військовослужбовців. Депутати спілкувалися як із керівниками установ, так і з мобілізованими. В результаті комітет отримав чітке розуміння, що саме потребує вдосконалення. Веніславський зазначив: "Головна проблема, яку ми бачимо, від якої прямо залежить рівень бойової підготовки, фахової підготовки мобілізованих військовослужбовців - це короткі терміни їхньої підготовки. Але вони, знову ж таки, пов'язані з війною і в нас деколи не вистачає фізичного часу забезпечити підготовку протягом двох-чотирьох місяців".
За його словами, курси базової військової підготовки залишаються скороченими, а якість тренування залежить від командування військових частин.
Під час інспекцій було виявлено значні відмінності у рівні підготовки між різними тренувальними центрами. Комітет підготував низку рекомендацій для Міністерства оборони та командування Збройних Сил, переданих для службового використання. Зокрема, запропонували поширити передову практику з найбільш ефективних полігонів на всі інші тренінгові центри. Ці рекомендації були враховані.
Читайте також: у 2025 році в усіх українських вишах впровадять загальновійськову підготовку, а строкову службу замінять базовою
"Тому я думаю, що поступово ми йдемо до збільшення ефективності, збільшення часу, а це, на мій суб'єктивний погляд, головний критерій оцінки ефективності. Чим більше часу людина готується, тим кращу підготовку вона отримує", - підсумував Веніславський.
varta1.com.ua: Новини
Президент України підписав закон про право на звільнення військових у разі втрати рідних
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування
На Харківщині готують кругову оборону міст: подробиці
Ці роботи виконуються відповідно до плану під контролем військових
Львівщина 2 січня проведе в останню путь двох Героїв, які загинули на Донеччині (ФОТО)
Загинули Ігор Король і Тарас Чесноков. Вічна пам'ять захисникам!
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі