У візиті путіна до Маріуполя побачили цікаву історичну аналогію (ФОТО)

Один диктатор туди вже навідувався

Після того, як Міжнародний кримінальний суд Гааги видав міжнародний ордер на арешт володимира путіна, він вирушив до окупованого Маріуполя. У його візиті побачили цікаву історичну аналогію з візитом Адольфа Гітлера. Про це інформує в матеріалі  «Телеграф»

Це перша поїздка кремлівського диктатора на окуповані території за рік із зайвим з початку повномасштабного вторгнення в Україну. На відміну від путіна, Адольф Гітлер вперше відвідав Україну вже за два тижні після її повної окупації (не рахуючи Криму, де бої тривали до липня 1942-го).

Обидві поїздки були раптовими і не анонсувалися заздалегідь. Обидва диктатори – і Гітлер, і путін, прибули до Маріуполя вночі, добиралися повітрям (тільки путін гелікоптером, а Гітлер прилетів на військово-транспортному літаку «Юнкерс-52»). І обидва надовго у місті не затрималися.

Про те, що путін нібито приїхав до Маріуполя, сайт кремля повідомив лише вранці 19 березня, вже після візиту. Те, що поїздка не була запланованою, підтвердив спікер кремля дмитро пєсков.

Візит Гітлера також був спонтанним – напередодні він відправив у відставку фельдмаршала Герда фон Рундштедта, який звернувся за дозволом відвести німецькі війська за річку Міус.

Коли призначений на його місце фельдмаршал Вальтер фон Рейхенау запитав про те ж саме, Гітлер у ніч на 2 грудня негайно вилетів до Маріуполя, щоб розібратися на місці.

Гітлер провів військову нараду на аеродромі, розташованому в теперішньому Іллічівському районі Маріуполя.

Володимир путін також відвідав аеропорт у супроводі віце-прем’єра марата хуснулліна, який пообіцяв, що його реконструкцію завершать за два роки, і тоді аеропорт стане міжнародним.

Якщо Маріуполь відвідав справді путін (або, як обережно пишуть іноЗМІ, «людина, схожа на путіна»), то відсутність заходів безпеки, про які говорив пєсков – нібито автомобіль путіна не супроводжував кортеж охорони, і він сам справді вів машину, також разюче нагадує маріупольський вояж Гітлера.

Як показував на допиті в СМЕРШі (радянська військова контррозвідка) начальник особистої охорони Гітлера, групенфюрер СС, генерал-лейтенант поліції Ганс Раттенхубер, місцеві органи СД наперед вживали всіх необхідних заходів безпеки. Крім двох випадків:

«Деякий виняток становлять польоти до Маріуполя та Запоріжжя. В обох випадках за сприяння органів таємної польової поліції мною були проведені необхідні охоронні заходи в безпосередній квартирі Гітлера… Більш широкі заходи з охорони мною не проводилися, оскільки це могло викликати непотрібний галас. Місце перебування Гітлера в Маріуполі залишилося невідомим для місцевих жителів».

Читайте також: ідентифіковано мешканку Маріуполя, яка ревно дякувала путіну (ВІДЕО, ФОТО)

Тим часом, як зазначив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, відсутність заходів безпеки – це брехня: небо над Маріуполем було закрито російською авіацією, а по всьому місту було відключено мобільний зв’язок.

Як пише Telegram-канал «Верстка», відео справді зроблено в мікрорайоні «Невський» — по суті, «потьомкінськой дєрєвєнькє», оскільки це єдиний мікрорайон, відновлений у повністю зруйнованому місті. Будівництво житлового комплексу було закінчено у жовтні 2022-го. Головний редактор сайту «Новий голос України» Юен Макдональд, хоч і назвав кадри з нічного Маріуполя «сюрреалістичними», також дійшов висновку, що «людина, схожа на путіна», справді була минулої ночі в Маріуполі".

Читайте також: путін розповів, чому не розпочав війну в Україні у 2014 році (ВІДЕО)

Крім того, були впізнані мешканці «Невського», які дякували диктатору за нові квартири. Серед них цілком очікувано виявилася проросійськи налаштована місцева мешканка, яку звинувачують у мародерстві.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена