У ВР розповіли, чи повертатимуть військовозобов’язаних з-за кордону

Більшість українських чоловіків перебувають в країнах ЄС на законних підставах

ФОТО: ілюстративне

Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко наголосив, що для примусового повернення військовозобов’язаних громадян України з демократичних держав повинні бути правові підстави, екстрадиція допустима тільки для злочинців. Про це він сказав у коментарі Укрінформу.

 За його словами, більшість українських чоловіків перебувають в країнах ЄС на законних підставах або виїхали ще до повномасштабного вторгнення. 

“Тобто вони не є злочинцями та не підлягають екстрадиції. Наразі я не бачу якихось шляхів або можливостей, щоб наших громадян якось примусово передавали Україні. І мені здається, це неможливо в принципі”, - підкреслив Мережко.

При цьому він зауважив, що деякі представники європейських держав не виключали можливість розробки механізму повернення військовозобов’язаних чоловіків в Україну, але ці механізми не передбачали примусового повернення. 

Читайте також: у Німеччині закликали видавати чоловікам з України «нові» документи замість закордонних паспортів

“Повернення наших людей додому - це питання моралі. А вплинути на них якимись правовими засобами я не бачу можливості. Можу стверджувати, що наразі на рівні міжпарламентської дипломатії таке питання не стоїть на порядку денному”, - резюмував Мережко.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також