У ВРУ реєструють законопроєкт про продовження терміну оновлення даних для військовозобовʼязаних до 150 днів

Всі військовозобов'язані не встигнуть оновити дані в термін 60 днів

Ілюстрація: Пресслужба ВРУ

Народний депутат Володимир Арʼєв заявив, що у Верховній Раді буде зареєстрований законопроєкт за яким пропонується збільшити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів, повідомляє «Еспресо».

«Зараз система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані. Оскільки, після оновлення даних в застосунку »Резерв+« і інформації про розшук, все одно потрібно йти до ТЦК. Це свідчить про те, що застосунок розроблявся дуже швидко й стислі терміни. Мало того, потім виявилось, що коди, які були використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми. Саме тому, на наступному засіданні Комітету з питань цифрової трансформації ми викликали заступницю міністра оборони, а також поставили ряд питань до уряду. Зокрема, звідки були виділені кошти на створення застосунку та чи проводився конкурс на розробника програмного забезпечення», - розповів Арʼєв.

Нардеп наголосив, що всі військовозобов'язані не встигнуть оновити дані в термін 60 днів.

«Громадяни просто не зможуть фізично оновити дані за 60 днів. І вони можуть отримати великі штрафи. Саме тому, ми з колегами сьогодні реєструємо законопроєкт про збільшення терміну для оновлення даних військовозобовʼязаних з 60 до 150 днів. Ми будемо вимагати від уряду та Міноборони зробити застосунок таким чином, щоб розвантажити ТЦК й питання, які можна вирішити лише після відвідування Територіального центру комплектування, можна було б вирішити онлайн», - додав він.

Застосунок для військовозобов'язаних «Резерв+» працює в тестовому режимі, і через людський фактор у його роботі та в реєстрі даних «Оберіг» трапляються помилки. Міноборони відповіло на поширені питання про застосунок.

Читайте також: у МОУ уточнили, чи реально зламати «Резерв+».

Станом на понеділок, 27 травня, за 9 днів через застосунок «Резерв+» свої дані оновили понад 14 тисяч військовозобов’язаних українців за кордоном у 124 країнах

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також