У WP уточнили причину розбіжностей між Залужним і Зеленським

Розмова була 29 січня

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним 29 січня між ними виникли розбіжності через погляди щодо мобілізації, а сама – скільки військовослужбовців Україні потрібно призвати цього року.  Про це пише видання The Washington Post із посиланням на джерела.

Залужний запропонував мобілізувати близько 500 тисяч осіб, цифру, яку Зеленський вважав недоцільною з огляду на дефіцит форми, зброї та навчальних приміщень, а також потенційні проблеми, пов’язані з мобілізацією.

«Наразі Залужний залишається на своїй посаді, але офіційний президентський указ, як очікується, підтвердить його звільнення майже через два роки після вторгнення Росії та оскільки сили Москви, схоже, отримують стратегічну ініціативу на деяких ділянках фронту», - йдеться у матеріалі.

Зеленський сказав Залужному, що «українці втомилися від війни, а міжнародна підтримка України уповільнилася, тому новий головнокомандувач може оживити ситуацію».

Речник президента України Сергій Никифоров спростував чутки прозвільнення Залужного. «Немає предмета розмови. Президент не звільняв головнокомандувача», - коротко прокоментував він.

Никифоров у середу, 31 січня, поки не відповів на повідомлення видання із проханням отримати оновлений коментар з приводу цього питання.

Очікується також усунення старших членів штабу Залужного. Валерію Залужному нібито запропонували іншу посаду, але він відмовився і планує піти у відставку, розповів один із високопосадовців.

Читайте також: Кабмін нарешті вніс до Ради законопроєкт про мобілізацію

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наразі не коментує чутки про свою відставку.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також