У Зеленського є лише поганий и ще гірший варіанти, - WP

«Статус-кво жахливий»

Теперішня ситуація у російсько-українській війні поставила президента Володимира Зеленського перед вибором між двома варіантами – поганим і ще гіршим. Про це йдеться у публікації The Washington Post.

Українські та західні офіційні особи вважають, що Зеленський значною мірою застряг: Росія посилює авіаудари по українських тилах та повільно просувається на полі бою, США припинили надавати військову допомогу, а Європа не наважується зробити більше – і перспектив перемоги не видно. 

«Статус-кво жахливий. Зараз боротьба зайшла в глухий кут, українці щодня гинуть на полі бою. Але українці кажуть, що припинення вогню також не може початися, тому що воно просто дасть росіянам час поповнити свої сили», – йдеться у публікації.

Переговори з президентом Росії Володимиром Путіним є політично токсичним варіантом для Зеленського. Українська громадськість категорично проти здачі території, і Путін не виявив готовності прийняти нічого, окрім капітуляції України перед його вимогами.

У той же час чи не головною проблемою для Зеленського є очікування його власної країни – очікування обіцяної перемоги та деокупації всіх українських територій, включно із Кримом.

«Розумні люди знають, що це нереально», – сказав виданню неназваний український депутат і додав: політичному керівництву «потрібно було колись скоригувати цю риторику».

Окрім проблем із західною допомогою перед українським політичним керівництвом постає і проблема дефіциту живої сили на полі бою – цю потребу Україна має закрити сама. Західний дипломат, що працює у Києві, охарактеризував ситуацію із непопулярним в народі законопроектом про мобілізацією як «політичний пінг-понг» між Офісом президента і Верховною радою.

«Ніхто не хоче насправді нести відповідальність на цьому етапі. Але це доведеться зробити. Тож навколо цього також виникає соціальна напруга», — сказав дипломат на умовах анонімності.

Широкомасштабна мобілізація також створить економічні проблеми. Гроші на зарплати солдатам не можуть надходити безпосередньо з іноземної допомоги, і деякі галузі вже стикаються з нестачею робочої сили. Економіка України відчуває напругу через неодноразові ракетні атаки та обстріли безпілотників, спрямованих на енергетичну інфраструктуру, що також відлякує іноземні бізнес-інвестиції.

Читайте також: В ОП назвали місто, яке стане ціллю росії під час нового наступу

Неназваний український депутат заявив виданню, що в поточному статус-кво країна не проживе ще 10 років. Проте інші вважають, що боротьба може тривати навіть довше.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також