У мешканки Львівщини підтвердили важке інфекційне захворювання
На Львівщині підтвердили випадок бруцельозу. Про це повідомила у «Facebook» керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.
При лабораторному обстеженні жінки зі скаргами на болі в суглобах та підвищену пітливість впродовж двох місяців підтвердили діагноз: бруцельоз.
Жінка вживала молоко та м’який сир, який купувала на ринках без попередньої термічної обробки.
Збудники бруцельозу — бактерії роду Brucella. Головне джерело інфекції — велика і дрібна рогата худоба, а також свині. Інколи бруцели можуть уражати собак і кішок. Хвороба у тварин часто протікає в прихованій формі.
Основний шлях передавання інфекції людині — через уживання заражених продуктів, рідше — контактний чи аерогенний.
Бруцели проникають в організм людини через слизові оболонки та пошкоджену шкіру і з потоком лімфи заносяться до лімфатичних вузлів. Із потоком крові патогенні бактерії розносяться по всьому організму і утворюють вторинні вогнища інфекції в різних органах.
Інкубаційний період захворювання — 1–4 тижні, у деяких випадках він може тривати до двох місяців.
Найчастіше хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39–40 °С, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах і суглобах, а також обмеженням рухливості суглобів.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
На Львівщині висадили гектар лісу в пам’ять про полеглого воїна-лісівника Андрія Позняка
Акція «Ліси пам’яті» об’єднала рідних захисника, колег та громаду заради вшанування подвигу героя
На Львівщині під час пожежі сухостою у дачному кооперативі загинув чоловік
Трагедія сталася через займання сухої трави на території дачного кооперативу у селі Межиріччя
Найкоментованіше
Найчитаніше
- У Львівській області введено заборону на купання в популярному озері
- У Києві під час масованого російського удару загинув житель Львівщини
- На Миколаївщині знайшли водія, який спровокував ДТП з 12 загиблими
- У Львові 18-річний хлопець стрибнув з будівлі
- Опубліковано відео моменту ДТП з перекиданням авто у Львові
Коментарі