У ЗМІ назвали чотири сценарії того, як може розвиватися війна далі

Україна вимагає повного виведення російських військ зі своєї території, а Росія вимагає віддати їй не окуповані частини чотирьох формально анексованих областей

Президенту США Дональду Трампу навряд чи вдасться швидко зупинити війну. Про це повідомляє Die Zeit.

Зараз і Київ, і Москва намагаються здобути прихильність нового президента США,  однак позиції, на яких стоять дві країни, є взаємовиключними: Україна вимагає повного виведення російських військ зі своєї території, а Росія вимагає віддати їй не окуповані частини чотирьох формально анексованих областей України. Тож знайти якесь рішення, яке покладе край війні, буде непросто.

"Це точно не спрацює без зброї: будь-яке мирне рішення повинно бути забезпечено військовими засобами", – йдеться у статті.

Чотири основні сценарії того, як може розвиватися ситуація далі:

1. Провал переговорів і продовження війни. Через несумісність позицій Києва і Москви, а також наявність ресурсів на продовження війни у обох сторін, принаймні у найближчі місяці активні бойові дії триватимуть. При цьому Росія цілком може досягнути успіху у своєму намірі повністю окупувати Донецьку область.

2. Корейський сценарій. Ще в минулому році спецпредставник Трампа по Україні Кіт Келлог та віце-президент Джей Ді Венс запропонували створення демілітаризованої зони (ДМЗ) по фактичній лінії фронту без остаточної мирної угоди. За зразок взято ДМЗ між двома Кореями. При цьому розміщення в Україні військ західних країн мало би гарантувати непорушність домовленостей, але без участі США цей варіант виглядає сумнівним.
3. Кіпрський сценарій. Кіпр, як і Корея, розділений ДМЗ. Але замість військ США непорушність лінії розділення гарантують "блакитні шоломи" ООН. Це триває вже десятиліттями – без обстрілів, але і без остаточного вирішення конфлікту. Ключова відмінність від корейського варіанту в тому, що миротворці стоять не за спиною сторони, яка оборонялася, а безпосередньо на лінії ДМЗ. Для України цей варіант може бути цікавий тому, що Кіпр, попри втрату частини території і наявність ДМЗ, таки зміг вступити в ЄС.

4. Членство України в НАТО. Цей варіант є найбільш бажаним для Києва. Однак проти нього категорчино виступають не лише у Москві, але й у деяких країнах-членах альянсу. Цей варіант не зможе відбутися, і спроба його реалізувати призведе до затягування війни.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

ЗЮ
Злий юдейський фокусник

Як на мене, "корейський" сценарій — найкращий: розвинене виробництво електроніки; корпоратократія, що захопить владу; підлітки, які марнують свої життя, щоб ніяк не стати гравцями у корумпований StarCraft; термінальна дискримінація жінок на роботі, дискримінація чоловіків за зарплатнею, розшарування суспільства, демографічна криза і нарешті — прогнозоване вимирання 97% населення через три покоління! Просто кайф!🤣

Читайте також