У ЗМІ сплили нові подробиці про літак-легенду «Мрію»

Вона мала перебувати в іншому аеропорту

Фото ілюстративне, з архівів. "Мрія"

Український найбільший у світі транспортний літак «Мрія», який російські окупанти знищили у аеропорту Гостомеля на початку вторгнення в Україну, мали вивезти з країни.  Про це пише видання Bild

За даними видання легендарний літак мав полетіти в німецький аеропорт «Лейпциг/Галле».

 «Мрію» мали вивезти до Німеччини перед вторгненням Росії в Україну у лютому 2022 року.

«Увечері перед початком війни екіпаж і пілоти сіли в повністю заправлений вантажний літак, але, за словами капітана Дмитра Антонова, їм не дозволили злетіти за вказівкою вищого керівництва», – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що для порятунку літака-легенди «Мрії» аеропорт «Лейпциг/Галле» підготував усе за місяць до початку повномасштабної війни. Паркомісце для літака було забезпечене з 26 січня 2022 року. 

Речник аеропорту Уве Шухарт підтвердив у коментарі виданню, що переміщення літаків Ан-225 та Ан-124 до Німеччини було заплановано на 25 лютого.

«Це було підтверджено 21 лютого. Були дискусії про це тижнями раніше», – пояснив він.

Аеропорт «Лейпциг/Галле» був для української «Мрії» другим домом. З 2008 року найбільший у світі літак приземлявся там 32 рази.

Додамо, що відомий на весь світ український літак «Мрія» було знищено на початку російського вторгнення в Україну – 27 лютого 2022 року – під час повітряної атаки окупантів в аеропорту Гостомеля.  Як зазначили згодом в СБУ, деякі працівники ДП «Антонов» тривалий час перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони аеропорту. Це призвело до того, що літак знищили росіяни.

Читайте також: затримано колишніх керівників ДП «Антонов», чиї дії призвели до знищення «Мрії»

У березні 2023 року у Службі безпеки повідомили колишнім керівникам Державного підприємства «Антонов» про підозру. За даними правоохоронців, їхні дії призвели до знищення легендарного літака.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена