У ЗМІ уточнили, чому Зеленський озвучив втрати України

Вічна пам'ять Героям!

Президент Володимир Зеленський на великій пресконференції 25 лютого вперше озвучив втрати України в повномасштабній війні у зв'язку з безліччю маніпуляцій на цій темі. Про мотиви озвучити конкретні цифри OBOZ.UA розповіло власне джерело в Офісі президента України.

Це було свідоме рішення Володимира Зеленського.

В інформаційному просторі було багато маніпуляцій щодо кількості загиблих захисників країни. Про втрати, зокрема, писали закордонні ЗМІ. Вони називали суттєво завищені цифри – наприклад, звучали і 150 тисяч, і 300 тисяч.

Щоб припинити це й запобігти подальшим розмовам, було вирішено назвати кількість загиблих воїнів Сил оборони. За словами джерела, 31 тисяча – це саме бойові втрати.

До бойових належать втрати від зброї противника (травми, опіки, ураження іонізуючим випромінюванням, отруйними речовинами), а також і втрати обмороженими, оскільки обмороження в чинній армії найтісніше пов'язані з бойовою обстановкою.

У межах Форуму «Україна. Рік 2024» гарант дав чергову велику пресконференцію, відповівши на запитання і українських, й іноземних журналістів.

«Кожна людина – це великі втрати для нас, дуже великі втрати. 31 тисяча військових українців загинула у цій війні. Не 150 тисяч, що бреше Путін зі своїм брехливим колом. Але це велика втрата для нас», – сказав Зеленський.

Читайте також: Зеленський вперше назвав втрати України у війні

Він також уточнив, що кількість ліквідованих окупантів майже у шість разів перевищує безповоротні втрати України. «Росіян загинуло 180 тисяч. До 500 тисяч у сумі з пораненими», – уточнив президент.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт