У ЗСУ аргументували, чому хочуть призивати чоловіків з 25-річного віку

Молоді люди володіють більш сучасними знаннями й навичками, що може бути корисним в армії

Фото: Gettyimages

Зниження мобілізаційного віку чоловіків з 27 до 25 років дасть змогу залучити до армії більш молодих і здорових людей. Про це розповів голова ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко, інформує «Фокус».

На думку голови ради резервістів Сухопутних військ Івана Тимочка, зниження мобілізаційного віку дасть змогу залучити в армію більш молодих і здорових людей. Це позитивно позначиться на боєздатності армії, тому що молоді люди, як правило, фізично більш розвинені та мають менше проблем зі здоров'ям, ніж люди, старші за 27 років.

Крім того, молоді люди, які закінчили університети, володіють більш сучасними знаннями й навичками, що також може бути корисним в армії. Наприклад, вони можуть бути операторами безпілотників або працювати в комп'ютерній сфері.

«Це люди сучасні, які добре орієнтуються з комп'ютером, з програмним забезпеченням, це люди, які звикли ще бути в русі, вже себе реалізували, або почали себе реалізовувати. Чи змінить це мобілізацію? Та ні, не змінить. Все одно, це порівняно невелика кількість людей», — зазначив Тимочко.

Зниження мобілізаційного віку також дасть змогу підвищити ефективність управління в армії. Молоді люди, як правило, більш мобільні та краще орієнтуються в сучасних технологіях. Це може бути корисно в штабах і логістичних підрозділах.

Однак Іван Тимочко вважає, що зниження мобілізаційного віку не призведе до значного збільшення кількості мобілізованих. Він зазначив, що йдеться приблизно про 100 тисяч громадян, з яких не всі будуть придатні до військової служби.

Це пов'язано з тим, що деякі молоді люди вже мають сім'ї та дітей, інші є опікунами або інвалідами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, кого можуть призвати на військову службу 2024 року. Добровільно за контрактом можуть мобілізуватися чоловіки віком від 18 до 27 років без бойового досвіду, особи з інвалідністю та відстрочкою за сімейними обставинами, а також жінки.

Читайте також: Зеленський різко прокоментував відносини з Польщею.

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції прокоментував можливі зміни у законодавство про мобілізацію жінок та чоловіків старше за 25 років.

«Жінок ні, не підпишу. Що стосується чоловіків віком старше 25 років – якщо всі аргументи буде викладено і на сьогодні бачу, що це потрібно, то з цим погоджусь», – додав голова держави.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий