У ЗСУ офіційно повідомили, коли буде оголошено продовження мобілізації

Роз’яснення про ніби-то анонсовану мобілізацію від Ганни Маляр

Якщо ви бачите сьогодні заголовки про ніби-то анонсовану мобілізацію – це неправда, яку сліпо поширюють навіть не перевіряючи першоджерело, тобто що ж насправді я сказала вчора в ефірі 1+1, повідомила «Оbozrevatel» заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Як насправді?

Продовження мобілізації залежить від ходу війни. Тому тут прогнози некоректні.

Мобілізацію оголошує своїм Указом Президент. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого 2022 року і періодично продовжується указами Президента через триваючу широкомасштабну збройну агресією росії проти України. Наразі, вже декілька разів мобілізацію продовжували на 90 днів.

Зараз її продовжено з 21 листопада на 90 днів (Указ від 7 листопада 2022 № 758).

Мобілізаційні потреби (кількість) залежать від декількох факторів. Потребу розраховують військові.

Питання стосовно мобілізації впорядковані Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Конституцієї України.

Відповідно до цих норм Президент України:

здійснює загальне керівництво у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації держави;

визначає мету, завдання, вид, обсяги, порядок і строки проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації;

забезпечує через Раду національної безпеки і оборони України координацію діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, Збройних Сил України, інших військових формувань у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації;

визначає структуру та затверджує мобілізаційний план України на особливий період, Положення про мобілізаційну підготовку Збройних Сил України, інших військових формувань, Положення про порядок проведення мобілізації в Україні;

надає (позбавляє) право на звільнення від призову на військову службу в разі мобілізації та у воєнний час громадянам або окремим категоріям громадян;

визначає порядок оголошення мобілізації;

приймає рішення про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію та про демобілізацію із внесенням їх на затвердження Верховною Радою України;

встановлює режим роботи органів державної влади, інших державних органів під час мобілізації та у воєнний час;

видає акти з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Як раніше повідомляло «Еспресо», майбутня хвиля мобілізації залежить від ситуації на фронті, однак вона можлива після початку 2023 року, про це Ганна Маляр, заступниця міністра оборони, зазначила в етері «1+1».

Стверджується, що про наступну хвилю мобілізації говоритимуть публічно вже після початку 2023 року. Ганна Маляр повідомила про потребу в компенсації втрат та реабілітації поранених воїнів, а також заміні військових, які захищають Україну з початку повномасштабного вторгнення.

«Є потреба у відновленні тих військових, які на війні отримали поранення, - сказала заступниця міністра оборони. - Ці речі складно прогнозувати, тому що мобілізація залежить від потреб війни. І, крім того, є втрати та потреба у відновленні, навіть ті люди, які зараз воюють, потребують заміни». 

Як повідомлялося, Маляр розповіла про додаткову мобілізацію в Україні.

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також