У ЗСУ пояснили, чи можуть військовослужбовці робити фото з бородою для документів

Роз'яснення від Львівського обласного ТЦК та СП

Ілюстративне фото. Молодший лейтенант НГУ Володимир Ращук/Джерело фото: Армія Інформ

Вимог щодо наявності або відсутності бороди на фотокартках, які подаються військовослужбовцями Збройних Сил України для виготовлення посвідчення учасника бойових дій немає.

Про це повідомили у Львівському обласному ТЦК та СП.

Як зазначається у повідомленні, документи щодо отримання статусу УБД подаються до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, які утворено у Міноборони. Комісії керуються вимогами до фотокарток, визначених Інструкцією про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків “Ветеран війни ‒ учасник бойових дій” та листів талонів на право одержання ветеранами війни проїзних квитків з 50% знижкою їх вартості, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 10 листопада 2022 року № 369, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 21 листопада 2022 року за № 1441/38778, де зазначено, що для виготовлення посвідчення особою подаються дві кольорові фотокартки розміром 3x4 см на матовому папері, зображення обличчя має займати 65-70% фотокартки.

Вимог щодо наявності або відсутності бороди на фотокартках, які подаються військовослужбовцями Збройних Сил України для виготовлення посвідчення учасника бойових дій немає. Якщо таке трапляється, то це виключно особисті вимоги деяких виконавців на місцях.

Читайте також: у Мінцифри прокоментували резонансну заяву воєнкома.

Тому, з метою недопущення подібних випадків у подальшому, до всіх комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, які утворено у Міноборони, повторно доведено вимоги Інструкції з цього питання, а також про те, що наявність або відсутність фотокарток, на яких обличчя з бородою чи ні, не є підставою для відмови комісією у наданні статусу УБД військовослужбовцям.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий