У ЗСУ роз'яснили інформацію про 90% ефективності української ППО: є нюанси

На закриття всього неба від ворожих дронів та ракет «підуть роки»

ФОТО: ілюстративне

Речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат в коментарі УП пояснив, що інформація про 90-100% збиття українською ППО ворожих цілей стосується лише певних крилатих ракет та іранських дронів-камікадзе. Він зазначив, що у цьому плані відносно добре захищений Київ, однак прифронтова зона щодня потерпає від ударів російських С-300 та керованих авіабомб.

 Тому, за його словами, не можна говорити про 90% ефективності ППО саме «в процентному розрізі».

«Розмови про 90-100% збиття ворожих цілей – це стосується лише певних крилатих ракет та іранських дронів-камікадзе, які наша протиповітряна оборона дійсно може вражати», – сказав він.

Ігнат зазначив, що Київ відносно добре захищений, але ворог щодня тероризує прифронтові регіони обстрілами С-300, запускає з літаків керовані авіабомби. Противник також нерідко використовує ракети Х-22, Х-31, «Іскандер», «Онікс», та інші, проти яких українська ППО сьогодні не має достатньо ефективних засобів ураження.

«Також ми поки що не маємо засобів, щоб відігнати від своїх кордонів російські літаки, які щодня застосовують КАБи»", – додав Ігнат.

Читайте також: у ЗСУ пояснили, чому не підтверджували збиття «Кинджалу» системою Patriot.

Речник Повітряних сил зазначив, що попри надходження сучасніших комплексів основою української ППО досі залишаються застарілі С-300 та «Бук М1». 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк