Угорщина не підтримує альтернативний фінансовий механізм для України
Відмова Угорщини від участі в програмі фінансової підтримки Києва посилила напругу всередині Європейського Союзу
Євросоюз намагається виробити єдину стратегію щодо фінансування підтримки України та механізму використання заморожених російських активів. Про таке інформує Politico.
Угорщина проти випуску спільних єврооблігацій, які розглядалися як резервний варіант на випадок, якщо ЄС не зможе використати заморожені державні кошти Росії.
Проблема стала особливо гострою напередодні зустрічі канцлера Німеччини Фрідріха Мерца з прем'єр-міністром Бельгії Бартом де Вевером, де планували шукати компроміс щодо ризиків, пов'язаних із використанням російських активів.
Мерц наголосив, що розуміє занепокоєння Бельгії, та підкреслив намір переконати партнерів у безпечності пропонованого підходу. Німеччина заявила про готовність гарантувати повернення 25% коштів, але Брюссель наполягає на ширшому розподілі ризиків між усіма країнами ЄС.
Зі свого боку Єврокомісія запропонувала два варіанти фінансування:
- випуск єврооблігацій;
- запровадження кредитної схеми, профінансованої активами Росії.
Обидва інструменти мають на меті не допустити зменшення українських резервів навесні 2025 року та забезпечити стабільну підтримку оборонного та бюджетного секторів України.
Politico зазначає, що найбільшу обережність у переговорах демонструє саме Бельгія, яка володіє значною частиною заморожених російських активів. Країна побоюється можливих юридичних наслідків і поки не готова підтримати механізм без додаткових гарантій.
Альтернативний "план Б" із випуском спільного боргу ЄС також не втілиться, бо Угорщина висловила заперечення проти цього рішення на крайній зустрічі послів.
Тим часом вето Угорщини суттєво ускладнює пошук консенсусу, залишаючи ЄС без готової страхової фінансової моделі на випадок, якщо механізм використання російських активів зазнає затримок або юридичних перешкод.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Мер міста на Львівщині прокоментував застілля в YouTube
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- З Польщі депортували українця, який виловив відомого варшавського сома
- Поліція затримала 17-річну дівчину, яка смертельно отруїла воїна ЗСУ
Найчитаніше
- На Львівщині фермер переорав макове поле на якому масово фотографувалися люди
- У Львівській області сварка через коня закінчилася вбивством
- На Волині 16-річна водійка скоїла смертельну ДТП
- Мер міста на Львівщині прокоментував застілля в YouTube
- Водій, який у Києві скоїв ДТП з чотирма загиблими, у момент аварії був таксистом з пасажиркою в авто
Коментарі