Україна анонсує збільшення атак на російські кораблі

російських кораблів буде менше

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна зможе здійснювати більше атак на російські кораблі. Про це він розповів в інтерв’ю Reuters.

«Дронів буде більше, атак буде більше, російських кораблів буде менше. Це точно», – сказав Федоров.

У 2023 році виробництво безпілотників в Україні зросло більш ніж у 100 разів порівняно з минулим роком.

«Я думаю, що до кінця цього року, якщо порівнювати з попереднім, воно збільшиться приблизно в 120-140 разів», - сказав Федоров.

Україна тестує системи штучного інтелекту, які можуть виявляти цілі на відстані кількох кілометрів і направляти до них дрони, навіть якщо зовнішній зв’язок порушений засобами радіоелектронної боротьби.

Читайте також: у ГУР підтвердили ушкодження у Севастополі великого десантного корабля «Мінськ» і підводного човна «Ростов-на-Дону».

«Нам потрібен ШІ, наприклад, технологія пошуку цілей, подібна до того, як працює «Ланцет», щоб ціль можна було знайти в умовах РЕБ та знищити. На даний момент це все на стадії випробувань, але деякі дрони, які ми купуємо, використовують ШІ для розпізнавання цілей. У лісі він може виявити ціль і розпізнати, чи це людина, танк чи певна машина. Ці технології активно використовуються», - додав Федоров.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт